Gonzalo Bueno - Ergi Kirkin
home
away
-
-
Porto Alegre 2024 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Gonzalo Bueno | 0:1 | Ergi Kirkin |
Peru | Country | Turkey |
273 | Ranking | 254 |
134 (pts 200, tourn. 27) | Ranking by surface | 158 (pts 176, tourn. 17) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
04.05.2024 | Porto Alegre | Gonzalo Bueno - Ergi Kirkin | clay | 1:2 (6:7, 6:3, 3:6) |
Gonzalo Bueno - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
12.06.2024 | Lima | Joao Lucas Reis Da Silva | clay | First round | L 0:2 (6:7, 4:6) |
04.06.2024 | Santa Fe | Dali Blanch | clay | First round | W 2:0 (7:6, 6:3) |
08.05.2024 | Santos | Nicolas Alvarez | clay | First round | W 2:0 (7:5, 6:2) |
04.05.2024 | Porto Alegre | Ergi Kirkin | clay | Semi-finals | L 1:2 (6:7, 6:3, 3:6) |
03.05.2024 | Porto Alegre | Juan Carlos Prado Angelo | clay | Quarter-finals | W 2:0 (6:3, 6:1) |
02.05.2024 | Porto Alegre | Nicolas Zanellato | clay | Second round | W 2:1 (6:1, 2:6, 6:4) |
30.04.2024 | Porto Alegre | Alvaro Guillen Meza | clay | First round | W 2:1 (7:6, 3:6, 6:1) |
28.04.2024 | Concepcion 1 | Juan Pablo Ficovich | clay | Final | W 2:0 (6:4, 6:0) |
27.04.2024 | Concepcion 1 | Jose Pereira | clay | Semi-finals | W 2:0 (6:4, 6:4) |
26.04.2024 | Concepcion 1 | Genaro Alberto Olivieri | clay | Quarter-finals | W 2:1 (4:6, 6:2, 7:6) |
22.04.2024 | Concepcion 1 | Nicolas Zanellato | clay | First round | W 2:1 (5:7, 6:3, 6:0) |
01.04.2024 | Florianopolis | Gianluca Mager | clay | First round | L 0:2 (3:6, 2:6) |
26.03.2024 | San Leopoldo | Lorenzo Joaquin Rodriguez | clay | First round | L 0:2 (2:6, 5:7) |
21.03.2024 | Asuncion | Federico Agustin Gomez | clay | Second round | L 0:2 (5:7, 3:6) |
19.03.2024 | Asuncion | Daniel Cukierman | clay | First round | W 2:0 (6:2, 6:2) |
12.03.2024 | Santiago | Hugo Dellien | clay | First round | L 0:2 (4:6, 6:7) |
05.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Gianluca Mager | clay | First round | L 0:2 (1:6, 1:6) |
21.01.2024 | Punta Del Este | Carlos Sanchez Jover | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:3, 4:6, 2:6) |
17.01.2024 | Tigre 1 | Mariano Navone | clay | First round | L 0:2 (3:6, 2:6) |
14.01.2024 | Buenos Aires | Dmitry Popko | clay | Final | W 2:1 (6:4, 2:6, 7:6) |
Ergi Kirkin - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
12.06.2024 | Bratislava $69K | Kamil Majchrzak | clay | First round | L 0:2 (3:6, 1:6) |
29.05.2024 | Vicenza | Murkel Alejandro Dellien Velasco | clay | First round | L 0:2 (3:6, 1:6) |
22.05.2024 | Skopje | Joel Schwaerzler | clay | Second round | L 0:2 (2:6, 1:6) |
09.05.2024 | Santos | Bruno Kuzuhara | clay | Second round | L 1:2 (3:6, 6:4, 5:7) |
07.05.2024 | Santos | Jose Pereira | clay | First round | W 2:1 (5:7, 6:3, 6:1) |
05.05.2024 | Porto Alegre | Daniel Dutra Da Silva | clay | Final | W 2:0 (6:3, 7:5) |
04.05.2024 | Porto Alegre | Gonzalo Bueno | clay | Semi-finals | W 2:1 (7:6, 3:6, 6:3) |
03.05.2024 | Porto Alegre | Juan Bautista Torres | clay | Quarter-finals | W 2:1 (6:3, 6:7, 7:5) |
02.05.2024 | Porto Alegre | Bruno Kuzuhara | clay | Second round | W 2:1 (3:6, 6:4, 6:2) |
01.05.2024 | Porto Alegre | Adolfo Daniel Vallejo | clay | First round | W 2:0 (6:1, 7:6) |
25.04.2024 | Concepcion 1 | Stefanos Sakellaridis | clay | Second round | L 1:2 (3:6, 6:3, 5:7) |
23.04.2024 | Concepcion 1 | Luciano Emanuel Ambrogi | clay | First round | W 2:0 (6:4, 6:2) |
19.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Hernan Casanova | clay | Quarter-finals | L 0:2 (2:6, 2:6) |
17.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Daniel Dutra Da Silva | clay | Second round | W 2:1 (6:2, 1:6, 7:6) |
14.03.2024 | Hamburg | Yuta Shimizu | indoor hard | Second round | L 0:2 (4:6, 4:6) |
13.03.2024 | Hamburg | Illya Marchenko | indoor hard | First round | W 2:1 (4:6, 6:3, 6:4) |
12.02.2024 | Manama | Viktor Durasovic | hard | Qialification final | L 0:2 (6:7, 3:6) |
07.01.2024 | Nonthaburi 2 | Yusuke Takahashi | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
04.11.2023 | Sofia | Francesco Passaro | indoor hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (7:5, 3:6, 1:6) |
29.10.2023 | Bergamo | Jelle Sels | indoor hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (2:6, 2:6) |