26 Sep 2022
 

Tennis. Fixtures and Results. Live score. Sport statistics. Betting odds.

Odds
  • 1xBet
flagATP - San Diego (USA) hard Final 1 2
01:00 Giron Marcos 58 (55) Nakashima Brandon 69 (60) 0:2 (4:6, 4:6)
flagATP - Garanti Koza Sofia Open (Bulgaria) indoor hard First round 1 2
16:00 Berankis Ricardas 123 (77) Majchrzak Kamil 118 (130) 0:2 (5:7, 2:6) 1.68 2.22
18:00 Lehecka Jiri 63 (20) Lazarov Alexandar 332 (413) 0:2 (5:7, 3:6) 1.28 3.74
19:30 141420 Ymer Mikael 100 (59) Ivashka Ilya 59 (29) 0:1 (6:7, 5:4) 2.125 1.724
Qialification final
12:00 Humbert Ugo 110 (78) Jianu Filip Cristian 314 (182) 2:0 (6:3, 7:6) 1.11 6.67
12:00 Blancaneaux Geoffrey 139 (127) Seppi Andreas 249 (102) 2:1 (2:6, 6:3, 6:4) 2.15 1.7
14:45 Struff Jan-Lennard 132 (72) Basic Mirza 293 (114) 2:0 (6:3, 6:4) 1.172 4.78
flagATP - Seoul (South Korea) hard First round 1 2
06:00 Watanuki Yosuke (Retired) 222 (219) Munar Clar Jaume Antoni 56 (87) 0:0 (1:2) 2.484 1.544
07:07 Kovacevic Aleksandar 221 (119) Kecmanovic Miomir 33 (28) 2:0 (6:4, 6:4) 5.2 1.165
09:00 Moriya Hiroki 259 (242) Albot Radu 92 (70) 0:2 (3:6, 4:6)
09:00 141426 Coric Borna 26 (274) Albot Radu 92 (70) — — 1.264 3.86
12:00 141490 Brooksby Jenson 50 (37) Wu Tung-Lin 210 (101) — —
12:00 141489 Jarry Nicolas 112 (685) Giron Marcos 58 (55) — —
12:00 141541 Jarry Nicolas 112 (685) Peniston Ryan 137 (273) — —
13:00 Chan Hong Seong 471 (216) Uchida Kaichi 161 (102) 0:2 (4:6, 2:6) 2.4 1.59
flagATP - Tel Aviv (Israel) indoor hard First round 1 2
16:00 Grenier Hugo 96 (61) Safiullin Roman 107 (47) 1:2 (6:3, 4:6, 2:6) 1.81 2.02
17:30 Thiem Dominic 182 (82) Djere Laslo 67 (112) 2:1 (5:7, 7:6, 6:4) 1.445 2.795
19:00 141555 Leshem Edan 443 (405) Oliel Yshai 382 (430) — —
19:00 141516 Gojowczyk Peter 158 (88) Oliel Yshai 382 (430) — — 1.395 2.995
Qialification final
12:00 Broady Liam 140 (52) Alvarez Varona Nicolas 225 (438) 2:0 (7:6, 6:1) 1.27 3.8
12:00 Nardi Luca 143 (103) Leshem Edan 443 (405) 0:2 (4:6, 6:7) 1.17 5.02
14:00 Pospisil Vasek 142 (26) Copil Marius 351 (195) 0:2 (5:7, 4:6) 1.37 3.02
14:00 Shevchenko Alexander 153 (157) Ilkel Cem 367 (122) 1:2 (6:2, 4:6, 1:6) 1.564 2.38
flagWTA - Parma (Italy) clay First round 1 2
11:00 Stephens Sloane 50 (37) Frech Magdalena 120 (93) 2:1 (3:6, 6:3, 6:4)
12:00 141452 Galfi Dalma 91 (64) Gracheva Varvara 85 (57) — —
13:20 Bogdan Ana 54 (139) Pigossi Laura 102 (26) 2:0 (6:1, 6:2) 1.056 9.7
14:00 Jani Reka-Luca 104 (47) Schmiedlova Anna 122 (30) 0:2 (2:6, 4:6) 2.22 1.68
17:10 Sakkari Maria 6 (65) Baindl Kateryna 125 (205) 2:1 (6:7, 6:2, 6:3) 1.256 3.94
20:00 141449 Errani Sara 110 (97) Davis Lauren 97 (108) 0:1 (5:7, 3:4) 1.982 1.825
flagWTA - Tallinn (Estonia) indoor hard First round 1 2
11:00 Muchova Karolina 226 (72) Ponchet Jessika 168 (187) 2:0 (6:0, 6:2) 1.25 4.01
11:00 Boulter Katie 148 (134) Cristian Jaqueline 68 (8) 2:0 (6:3, 6:1) 1.81 2.02
12:00 141379 Siegemund Laura 175 (33) Rybakina Elena 22 (45) — — 9.1 1.064
12:15 Parry Diane 66 (289) Noskova Linda 105 (0) 1:2 (6:2, 3:6, 4:6) 2.384 1.584
12:30 Kostyuk Marta 56 (189) Pera Bernarda 43 (49) 2:1 (6:4, 4:6, 6:3) 1.656 2.24
15:05 Krejcikova Barbora 25 (40) Tomljanovic Ajla 35 (73) 2:0 (6:1, 7:6) 2.35 1.6
19:35 Keys Madison 17 (0) Golubic Viktorija 90 (13) 0:2 (3:6, 2:6) 1.392 3.005
flagChallenge - Buenos Aires Clay (Argentina) clay First round 1 2
16:00 141469 Navone Mariano 333 (209) Meligeni Rodrigues Alves Felipe 144 (50) — —
16:00 141475 Dutra Da Silva Daniel 209 (105) Carabelli Camilo Ugo 119 (43) — —
16:00 141481 Tirante Thiago Agustin 185 (73) Bagnis Facundo 120 (87) — —
16:00 141484 Hanfmann Yannick 170 (138) Villanueva Gonzalo 276 (154) 0:0 (0:0)
16:00 141473 Varillas Juan Pablo 102 (35) Collarini Andrea 204 (101) — —
16:00 141480 Fa Rodriguez Taverna Santiago 159 (64) Popko Dmitry 219 (122) — —
16:00 141483 Coria Federico 71 (28) Darderi Luciano 191 (85) — —
16:00 141471 Kicker Nicolas 234 (120) Olivo Renzo 171 (123) — —
16:00 141478 Torres Juan Bautista 235 (106) Olivieri Genaro Alberto 255 (125) — —
16:00 141482 Tiffon Pol Martin 279 (111) Altmaier Daniel 97 (53) 0:0 (4:3)
Qialification final
17:00 Sanchez Jover Carlos 375 (259) Leite Wilson 483 (332) 1:2 (5:7, 7:6, 3:6) 1.4 2.808
17:00 Alvarez Nicolas 298 (188) Lingua Lavallen Alejo Lorenzo 460 (241) 2:1 (1:6, 6:1, 6:4) 1.57 2.31
17:00 Seyboth Wild Thiago 372 (270) Reis Da Silva Joao Lucas 423 (348) 2:0 (6:4, 6:4) 1.422 2.72
19:00 141537 Juarez Facundo 346 (182) Rincon Daniel 457 (327) 1:1 (5:7, 6:2, 2:0) 2.216 1.616
19:00 Casanova Hernan 250 (168) Paul Jakub 522 (401) 2:0 (7:6, 6:1) 1.28 3.46
flagChallenge - Charleston (USA) hard First round 1 2
20:00 141551 Harris Andrew 658 (416) Nava Emilio 173 (215) — — 5.5 1.125
20:00 141547 Couacaud Enzo 188 (84) Svajda Zachary 411 (111) 0:0 (2:3) 1.464 2.58
21:30 141553 Ficovich Juan Pablo 129 (391) Broom Charles 360 (196) 1:0 (6:3, 1:2) 1.685 2.1
Qialification final
17:00 Young Donald 639 (436) Clark Ezekiel 478 (217) 2:0 (7:6, 7:6) 1.7 2.072
17:00 Sandgren Tennys 409 (180) Johns Garrett 723 (n/a) 1:2 (6:3, 3:6, 2:6) 1.388 2.858
18:30 Oradini Giovanni 395 (250) Brymer Gage 468 (168) 2:1 (5:7, 7:5, 6:2) 1.542 2.372
18:30 Nanda Govind 365 (161) Kirchheimer Strong 497 (334) 0:2 (1:6, 1:6) 1.42 2.728
flagChallenge - Lisbon (Portugal) clay First round 1 2
15:20 Guinard Manuel 152 (84) Moroni Gian Marco 329 (153) 0:2 (3:6, 6:7) 1.728 2.02
16:00 Domingues Joao 274 (171) Muller Alexandre 149 (102) 1:2 (7:6, 2:6, 3:6) 2.208 1.62
17:05 Zekic Miljan 230 (113) Mager Gianluca 162 (150) 0:2 (4:6, 4:6) 2.688 1.432
17:40 Ferreira Silva Frederico 251 (286) Passaro Francesco 127 (58) 1:2 (4:6, 6:3, 1:6) 3.04 1.348
Qialification final
12:00 Michalski Daniel 247 (124) Jahn Jeremy 690 (663) 0:2 (3:6, 2:6) 1.372 2.922
12:00 Bertola Remy 448 (330) Ajdukovic Duje 321 (165) 1:2 (6:2, 2:6, 5:7) 1.86 1.86
12:00 Araujo Pedro 550 (520) Barranco Cosano Javier 341 (170) 0:2 (6:7, 2:6) 5.35 1.132
14:15 Bellucci Mattia (Retired) 269 (324) Oliveira Goncalo 396 (287) 1:1 (7:5, 3:6, 0:1) 1.34 3.088
flagChallenge - Orleans (France) indoor hard First round 1 2
16:45 Virtanen Otto 253 (158) Lokoli Laurent 202 (340) 0:2 (6:7, 3:6) 1.875 1.848
18:30 De Jong Jesper 218 (377) Gasquet Richard 85 (58) 0:2 (2:6, 5:7) 3.68 1.25
20:00 Furness Evan 208 (137) Laaksonen Henri 125 (33) 2:0 (6:2, 6:0) 1.65 2.16
21:30 141444 Forejtek Jonas 224 (148) Brouwer Gijs 146 (123) 0:0 (1:0) 2.644 1.5
Qialification final
11:30 Sachko Vitaliy 287 (78) De Loore Joris 328 (188) 0:2 (3:6, 5:7) 1.888 1.832
11:30 Rosol Lukas 239 (199) Atmane Terence 363 (n/a) 2:0 (7:6, 6:4)
13:10 Janvier Maxime 294 (116) de Schepper Kenny 343 (167) 2:1 (6:2, 5:7, 7:6) 1.67 2.1
13:25 Cazaux Arthur 291 (238) Blanch Ulises 355 (254) 1:2 (5:7, 6:3, 4:6) 1.4 2.81
14:45 Blanchet Ugo 316 (467) Rosenkranz Mats 386 (144) 0:2 (3:6, 2:6) 1.368 2.94
15:30 Tabur Clement 311 (0) Fils Arthur 330 (207) 0:2 (3:6, 6:7) 2.132 1.662