Andrea Collarini - Gonzalo Villanueva
home
away
-
-
San Miguel de Tucuman 2024 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Andrea Collarini | 2:1 | Gonzalo Villanueva |
USA | Country | Argentina |
312 | Ranking | 430 |
101 (pts 239, tourn. 30) | Ranking by surface | 154 (pts 169, tourn. 28) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
19.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Andrea Collarini - Gonzalo Villanueva | clay | 2:0 (6:3, 6:2) |
28.04.2023 | Buenos Aires | Andrea Collarini - Gonzalo Villanueva | clay | 2:0 (6:2, 6:1) |
16.03.2021 | Santiago | Gonzalo Villanueva - Andrea Collarini | clay | 2:0 (6:4, 6:4) |
Andrea Collarini - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
21.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Hernan Casanova | clay | Final | W 2:0 (6:4, 7:6) |
20.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Lautaro Midon | clay | Semi-finals | W 2:0 (6:1, 7:6) |
19.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Gonzalo Villanueva | clay | Quarter-finals | W 2:0 (6:3, 6:2) |
18.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Lorenzo Joaquin Rodriguez | clay | Second round | W 2:1 (6:4, 4:6, 6:4) |
16.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Tomas Farjat | clay | First round | W 2:0 (6:3, 6:3) |
28.03.2024 | San Leopoldo | Enzo Couacaud | clay | Second round | L 1:2 (1:6, 6:3, 4:6) |
26.03.2024 | San Leopoldo | Alexander Weis | clay | First round | W 2:0 (6:3, 6:4) |
19.03.2024 | Asuncion | Roman Andres Burruchaga | clay | First round | L 0:2 (4:6, 4:6) |
14.03.2024 | Santiago | Gustavo Heide | clay | Second round | L 0:2 (5:7, 1:6) |
12.03.2024 | Santiago | Edoardo Lavagno | clay | First round | W 2:0 (6:3, 6:1) |
04.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Matheus Pucinelli De Almeida | clay | First round | L 0:2 (1:6, 1:6) |
04.02.2024 | Cordoba Open | Luciano Darderi | clay | Qialification final | L 0:2 (3:6, 6:7) |
03.02.2024 | Cordoba Open | Ivan Gakhov | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:6, 6:1) |
22.01.2024 | Punta Del Este | Gustavo Heide | clay | First round | L 0:2 (3:6, 3:6) |
19.01.2024 | Tigre 1 | Dmitry Popko | clay | Quarter-finals | L 0:2 (4:6, 4:6) |
18.01.2024 | Tigre 1 | Nikolas Sanchez-Izquierdo | clay | Second round | W 2:1 (3:6, 6:2, 6:3) |
16.01.2024 | Tigre 1 | Hernan Casanova | clay | First round | W 2:0 (6:0, 6:4) |
10.01.2024 | Australian Open | Harold Mayot | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (6:7, 3:6) |
16.11.2023 | Montevideo | Tomas Barrios Vera | clay | Second round | L 0:2 (3:6, 2:6) |
14.11.2023 | Montevideo | Franco Roncadelli | clay | First round | W 2:1 (5:7, 6:3, 6:2) |
Gonzalo Villanueva - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
02.05.2024 | Porto Alegre | Daniel Dutra Da Silva | clay | Second round | L 0:2 (1:6, 3:6) |
23.04.2024 | Concepcion 1 | Stefanos Sakellaridis | clay | First round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
19.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Andrea Collarini | clay | Quarter-finals | L 0:2 (3:6, 2:6) |
18.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Mariano Kestelboim | clay | Second round | W 1:0 (6:0, 5:2) Retired |
16.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Alejo Lorenzo Lingua Lavallen | clay | First round | W 2:0 (7:6, 6:3) |
02.04.2024 | Florianopolis | Daniel Dutra Da Silva | clay | First round | L 1:2 (6:4, 6:7, 2:6) |
26.03.2024 | San Leopoldo | Juan Pablo Varillas | clay | First round | L 0:2 (5:7, 6:7) |
25.03.2024 | San Leopoldo | Kaichi Uchida | clay | Qialification final | L 1:2 (6:3, 1:6, 2:6) |
19.03.2024 | Asuncion | Nicolas Zanellato | clay | First round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
17.03.2024 | Asuncion | Ignacio Carou | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:1, 6:1) |
04.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Alex Rybakov | clay | Qialification final | W 1:1 (6:1, 4:6) Retired |
30.01.2024 | Piracicaba | Hernan Casanova | clay | First round | L 0:2 (2:6, 4:6) |
29.01.2024 | Piracicaba | Mariano Kestelboim | clay | Qialification final | W 2:0 (6:2, 7:5) |
29.01.2024 | Piracicaba | Fernando Yamacita | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:2, 6:0) |
17.01.2024 | Tigre 1 | Damien Wenger | clay | First round | L 0:2 (6:7, 4:6) |
15.01.2024 | Tigre 1 | Gerard Campana Lee | clay | Qialification final | W 2:0 (6:4, 7:6) |
14.01.2024 | Tigre 1 | Gilbert Klier Junior | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:5, 6:4) |
09.01.2024 | Buenos Aires | Oleksii Krutykh | clay | First round | L 1:2 (6:4, 5:7, 6:7) |
08.01.2024 | Buenos Aires | Adolfo Daniel Vallejo | clay | Qialification final | W 2:0 (6:2, 6:4) |
29.11.2023 | Temuco | Aleksandar Kovacevic | clay | Second round | L 0:2 (4:6, 6:7) |