Daniel Cukierman - Guido Ivan Justo
home
away
-
-
Florianopolis 2024 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Daniel Cukierman | 1:0 | Guido Ivan Justo |
Israel | Country | Argentina |
459 | Ranking | 510 |
407 (pts 45, tourn. 9) | Ranking by surface | 326 (pts 70, tourn. 23) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
01.04.2024 | Florianopolis | Daniel Cukierman - Guido Ivan Justo | clay | 1:0 (6:4, 2:0) Retired |
Daniel Cukierman - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
09.06.2024 | Bratislava $69K | Mikalai Haliak | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (5:7, 7:6, 3:6) |
02.06.2024 | Zagreb | Lorenzo Giustino | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (2:6, 2:6) |
05.04.2024 | Florianopolis | Gianluca Mager | clay | Quarter-finals | L 0:2 (6:7, 1:6) |
02.04.2024 | Florianopolis | Pedro Boscardin Dias | clay | First round | W 2:0 (6:0, 6:3) |
01.04.2024 | Florianopolis | Guido Ivan Justo | clay | Qialification final | W 1:0 (6:4, 2:0) Retired |
31.03.2024 | Florianopolis | Ignacio Carou | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:1, 6:3) |
28.03.2024 | San Leopoldo | Camilo Ugo Carabelli | clay | Second round | L 1:2 (3:6, 6:3, 4:6) |
26.03.2024 | San Leopoldo | Carlos Sanchez Jover | clay | First round | W 2:0 (7:5, 6:2) |
25.03.2024 | San Leopoldo | Wilson Leite | clay | Qialification final | W 2:0 (6:3, 6:0) |
19.03.2024 | Asuncion | Gonzalo Bueno | clay | First round | L 0:2 (2:6, 2:6) |
08.03.2024 | Kigali 2 | Damien Wenger | clay | Quarter-finals | L 1:2 (6:1, 3:6, 6:7) |
07.03.2024 | Kigali 2 | Alafia Ayeni | clay | Second round | W 2:1 (4:6, 6:0, 7:5) |
28.02.2024 | Kigali 1 | Stefan Kozlov | clay | Second round | L 1:2 (5:7, 7:6, 6:7) |
03.02.2024 | Davis Сup World Group | Jiri Lehecka | indoor hard | First round | L 0:2 (1:6, 6:7) |
19.01.2024 | Indian Wells | Brandon Holt | hard | Quarter-finals | L 1:2 (2:6, 6:3, 0:6) |
17.01.2024 | Indian Wells | James Kent Trotter | hard | Second round | W 2:0 (6:4, 6:4) |
15.01.2024 | Indian Wells | Vasek Pospisil | hard | First round | W 2:1 (3:6, 6:1, 6:4) |
29.10.2023 | Bergamo | Kenny de Schepper | indoor hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (3:6, 6:7) |
23.10.2023 | Ortisei | Mirza Basic | indoor hard | Qialification final | L 0:2 (4:6, 2:6) |
03.10.2023 | Alicante | Benoit Paire | hard | First round | L 0:2 (4:6, 1:6) |
Guido Ivan Justo - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
06.06.2024 | Santa Fe | Facundo Mena | clay | Second round | L 0:2 (6:7, 2:6) |
04.06.2024 | Santa Fe | Santiago Rodriguez Taverna | clay | First round | W 2:0 (6:3, 7:5) |
07.05.2024 | Santos | Dmitry Popko | clay | First round | L 0:2 (0:6, 5:7) |
03.05.2024 | Porto Alegre | Daniel Dutra Da Silva | clay | Quarter-finals | L 1:2 (6:2, 3:6, 2:6) |
02.05.2024 | Porto Alegre | Roberto Cid Subervi | clay | Second round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
30.04.2024 | Porto Alegre | Pedro Sakamoto | clay | First round | W 2:1 (6:2, 2:6, 6:3) |
29.04.2024 | Porto Alegre | Emilio Gomez | clay | Qialification final | W 2:0 (6:4, 6:3) |
28.04.2024 | Porto Alegre | Ignacio Carou | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:1) |
22.04.2024 | Concepcion 1 | Juan Pablo Ficovich | clay | First round | L 1:2 (0:6, 7:6, 3:6) |
18.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Valerio Aboian | clay | Second round | L 0:2 (4:6, 5:7) |
01.04.2024 | Florianopolis | Daniel Cukierman | clay | Qialification final | L 0:1 (4:6, 0:2) Retired |
25.03.2024 | San Leopoldo | Bruno Kuzuhara | clay | Qialification final | L 1:2 (6:7, 6:2, 3:6) |
11.03.2024 | Santiago | Mariano Kestelboim | clay | Qialification final | L 1:2 (2:6, 6:4, 1:6) |
05.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Juan Manuel Cerundolo | clay | First round | L 0:2 (3:6, 2:6) |
04.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Ignacio Buse | clay | Qialification final | W 2:0 (6:1, 6:3) |
18.09.2023 | Antofagasta | Tomas Farjat | clay | Qialification final | L 0:2 (2:6, 5:7) |
17.09.2023 | Antofagasta | David Jorda Sanchis | clay | Qualifications - 1st round | W 2:1 (7:5, 0:6, 7:5) |
22.08.2023 | Lima | Pedro Sakamoto | clay | First round | L 0:2 (4:6, 6:7) |
04.07.2023 | Santa Fe | Francisco Comesana | clay | First round | L 0:2 (2:6, 4:6) |
20.04.2023 | Florianopolis | Tomas Barrios Vera | clay | Second round | L 1:2 (6:3, 3:6, 3:6) |