Egor Gerasimov - Mohamed Safwat

home away
- -

Glasgow 2024 (indoor hard)

Head to heads
Egor Gerasimov 1:0 Mohamed Safwat
Belarus Country Egypt
275 Ranking 370
70 (pts 122, tourn. 8) Ranking by surface 147 (pts 52, tourn. 7)
Date Tournament Match Surface Score
13.02.2024 Glasgow Egor Gerasimov - Mohamed Safwat indoor hard 2:0 (6:1, 7:6)
Egor Gerasimov - last games
Surface:
All
clay
grass
carpet
hard
indoor hard
Date Tournament Opponent Surface Round Score
23.05.2024 Kachreti Robin Bertrand hard Quarter-finals L 0:2 (3:6, 3:6)
22.05.2024 Kachreti Matias Soto hard Second round W 2:0 (6:4, 6:3)
12.05.2024 Wuxi Bu Yunchaokete hard Final L 0:2 (4:6, 1:6)
11.05.2024 Wuxi Alibek Kachmazov hard Semi-finals W 2:1 (1:6, 6:3, 6:4)
10.05.2024 Wuxi Jie Cui hard Quarter-finals W 2:1 (3:6, 6:4, 7:5)
09.05.2024 Wuxi Max Purcell hard Second round W 2:0 (6:4, 6:3)
07.05.2024 Wuxi Hiroki Moriya hard First round W 2:0 (6:3, 7:5)
30.04.2024 Guangzhou Beibit Zhukayev hard First round L 0:2 (1:6, 4:6)
29.04.2024 Guangzhou Philip Sekulic hard Qialification final W 2:1 (1:6, 6:3, 7:6)
23.04.2024 Shenzhen Challenger James McCabe hard Qialification final L 0:2 (6:7, 4:6)
16.04.2024 Gwangju Challenger Ricardas Berankis hard First round L 0:2 (6:7, 1:6)
15.04.2024 Gwangju Challenger Paul Jubb hard Qialification final L 1:2 (6:4, 2:6, 1:6)
14.04.2024 Gwangju Challenger Sanhui Shin hard Qualifications - 1st round W 2:0 (6:3, 6:0)
07.04.2024 Busan Challenger Fajing Sun hard Qualifications - 1st round L 0:2 (5:7, 2:6)
04.03.2024 Lugano Yu Hsiou Hsu indoor hard Qialification final L 0:2 (3:6, 4:6)
03.03.2024 Lugano Luca Margaroli indoor hard Qualifications - 1st round W 2:1 (4:6, 6:1, 6:2)
26.02.2024 Lille Henri Squire indoor hard Qialification final L 1:2 (3:6, 7:6, 6:7)
25.02.2024 Lille Robin Bertrand indoor hard Qualifications - 1st round W 2:0 (6:3, 6:4)
22.02.2024 Pau Clement Chidekh indoor hard Second round L 0:2 (2:6, 3:6)
20.02.2024 Pau Gregoire Barrere indoor hard First round W 2:1 (1:6, 6:3, 6:2)
Mohamed Safwat - last games
Surface:
All
clay
grass
carpet
hard
indoor hard
Date Tournament Opponent Surface Round Score
20.05.2024 Augsburg Timofey Skatov clay First round L 0:2 (4:6, 3:6)
12.05.2024 Tunis Felix Gill clay Qualifications - 1st round L 0:2 (2:6, 1:6)
07.05.2024 Mauthausen Dimitar Kuzmanov clay First round L 0:2 (3:6, 2:6)
06.05.2024 Mauthausen Lucas Miedler clay Qialification final W 2:1 (3:6, 7:6, 6:4)
05.05.2024 Mauthausen Hendrik Jebens clay Qualifications - 1st round W 2:1 (6:3, 5:7, 6:2)
08.03.2024 Kigali 2 Marco Trungelliti clay Quarter-finals L 1:2 (6:1, 2:6, 1:6)
06.03.2024 Kigali 2 Juan Pablo Paz clay Second round W 2:0 (7:6, 6:2)
05.03.2024 Kigali 2 Max Houkes clay First round W 2:0 (6:2, 6:4)
27.02.2024 Kigali 1 Juan Pablo Paz clay First round L 0:2 (6:7, 1:6)
19.02.2024 Tenerife 2 August Holmgren clay Qialification final L 0:2 (4:6, 6:7)
18.02.2024 Tenerife 2 Timofey Skatov clay Qualifications - 1st round W 2:0 (7:6, 6:4)
13.02.2024 Glasgow Egor Gerasimov indoor hard First round L 0:2 (1:6, 6:7)
28.11.2023 Maia Nuno Borges clay First round L 0:2 (4:6, 6:7)
10.07.2023 Salzburg-Anif Viktor Durasovic clay Qialification final L 0:2 (0:6, 6:7)
19.06.2023 Blois Kyrian Jacquet clay Qialification final L 0:2 (2:6, 4:6)
15.06.2023 Bratislava $69K Federico Coria clay Second round L 1:2 (7:6, 2:6, 4:6)
12.06.2023 Bratislava $69K Giovanni Fonio clay Qialification final W 2:1 (3:6, 6:3, 6:2)
11.06.2023 Bratislava $69K Duje Ajdukovic clay Qualifications - 1st round W 1:0 (7:6, 2:1) Retired
14.02.2023 Manama Lorenzo Giustino hard First round L 0:2 (4:6, 4:6)
12.02.2023 Manama Ulises Blanch hard Qualifications - 1st round W 1:1 (6:7, 6:4, 0:0) Retired