Joao Lucas Reis Da Silva - Luciano Darderi
home
away
-
-
Santiago 2023 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Joao Lucas Reis Da Silva | 1:1 | Luciano Darderi |
Brazil | Country | Italy |
312 | Ranking | 73 |
348 (pts 58, tourn. 19) | Ranking by surface | 85 (pts 271, tourn. 24) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
12.09.2023 | Santa Cruz de la Sierra | Joao Lucas Reis Da Silva - Luciano Darderi | clay | 2:0 (6:4, 6:3) |
08.03.2023 | Santiago | Joao Lucas Reis Da Silva - Luciano Darderi | clay | 1:2 (6:4, 3:6, 5:7) |
Joao Lucas Reis Da Silva - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
25.03.2024 | San Leopoldo | Goncalo Oliveira | clay | First round | L 0:2 (5:7, 3:6) |
19.03.2024 | Asuncion | Hugo Dellien | clay | First round | L 0:2 (3:6, 2:6) |
12.03.2024 | Santiago | Juan Manuel Cerundolo | clay | First round | L 0:2 (1:6, 0:6) |
17.02.2024 | Rio de Janeiro | Genaro Alberto Olivieri | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (5:7, 1:6) |
30.01.2024 | Piracicaba | Juan Bautista Torres | clay | First round | L 1:2 (4:6, 6:2, 6:7) |
21.01.2024 | Punta Del Este | Felix Gill | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (4:6, 2:6) |
16.01.2024 | Tigre 1 | Liam Draxl | clay | First round | L 1:2 (7:6, 3:6, 1:6) |
13.01.2024 | Buenos Aires | Gonzalo Bueno | clay | Semi-finals | L 0:2 (4:6, 4:6) |
12.01.2024 | Buenos Aires | Mateus Alves | clay | Quarter-finals | W 2:0 (6:4, 6:3) |
11.01.2024 | Buenos Aires | Pedro Sakamoto | clay | Second round | W 2:0 (7:5, 6:0) |
09.01.2024 | Buenos Aires | Edoardo Lavagno | clay | First round | W 2:1 (4:6, 6:3, 7:6) |
29.11.2023 | Temuco | Pedro Sakamoto | clay | Second round | L 1:2 (4:6, 6:4, 2:6) |
27.11.2023 | Temuco | Gonzalo Lama | clay | First round | W 2:0 (6:2, 6:1) |
22.11.2023 | Brasilia | Cristian Garin | clay | Second round | L 0:2 (5:7, 4:6) |
21.11.2023 | Brasilia | Gonzalo Bueno | clay | First round | W 2:0 (7:6, 7:6) |
10.11.2023 | Lima Dove | Juan Pablo Varillas | clay | Second round | L 0:2 (2:6, 0:6) |
07.11.2023 | Lima Dove | Valentin Vacherot | clay | First round | W 2:0 (6:3, 6:0) |
06.11.2023 | Lima Dove | Daniel Dutra Da Silva | clay | Qialification final | W 2:1 (6:2, 5:7, 6:1) |
30.10.2023 | Guayaquil | Camilo Ugo Carabelli | clay | First round | L 0:2 (4:6, 0:6) |
25.10.2023 | Curitiba | Hugo Dellien | clay | Second round | L 0:2 (2:6, 3:6) |
Luciano Darderi - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
20.03.2024 | Miami | Denis Shapovalov | hard | First round | L 1:2 (3:6, 7:6, 4:6) |
01.03.2024 | Santiago | Alejandro Tabilo | clay | Quarter-finals | L 0:2 (0:6, 5:7) |
29.02.2024 | Santiago | Juan Manuel Cerundolo | clay | Second round | W 2:1 (6:3, 3:6, 6:3) |
28.02.2024 | Santiago | Facundo Bagnis | clay | First round | W 2:1 (7:6, 6:7, 7:6) |
17.02.2024 | Rio de Janeiro | Juan Manuel Cerundolo | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (2:6, 2:6) |
15.02.2024 | Buenos Aires | Sebastian Baez | clay | Second round | L 0:2 (4:6, 5:7) |
13.02.2024 | Buenos Aires | Mariano Navone | clay | First round | W 2:0 (6:2, 6:1) |
11.02.2024 | Cordoba Open | Facundo Bagnis | clay | Final | W 2:0 (6:1, 6:4) |
10.02.2024 | Cordoba Open | Sebastian Baez | clay | Semi-finals | W 2:1 (6:1, 3:6, 6:3) |
09.02.2024 | Cordoba Open | Yannick Hanfmann | clay | Quarter-finals | W 2:0 (7:6, 6:1) |
08.02.2024 | Cordoba Open | Sebastian Ofner | clay | Second round | W 2:0 (6:0, 6:3) |
06.02.2024 | Cordoba Open | Tomas Barrios Vera | clay | First round | W 2:1 (4:6, 6:1, 6:2) |
04.02.2024 | Cordoba Open | Andrea Collarini | clay | Qialification final | W 2:0 (6:3, 7:6) |
03.02.2024 | Cordoba Open | Alessandro Giannessi | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:2, 6:0) |
24.01.2024 | Punta Del Este | Radu Albot | clay | Second round | L 0:2 (5:7, 4:6) |
22.01.2024 | Punta Del Este | Nicolas Kicker | clay | First round | W 2:0 (6:3, 7:5) |
09.01.2024 | Australian Open | Emilio Nava | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (6:7, 4:6) |
14.11.2023 | Montevideo | Alvaro Guillen Meza | clay | First round | L 1:2 (6:7, 7:6, 4:6) |
12.11.2023 | Lima Dove | Mariano Navone | clay | Final | W 2:1 (4:6, 6:3, 7:5) |
11.11.2023 | Lima Dove | Alejandro Tabilo | clay | Semi-finals | W 2:1 (7:5, 4:6, 6:3) |