Dalibor Svrcina - Renzo Olivo
home
away
-
-
Segovia 2021 (hard)
Head to heads | ||
---|---|---|
Dalibor Svrcina | 1:0 | Renzo Olivo |
Czech Republic | Country | Argentina |
168 | Ranking | 287 |
297 (pts 53, tourn. 9) | Ranking by surface | 427 (pts 28, tourn. 6) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
28.07.2021 | Segovia | Dalibor Svrcina - Renzo Olivo | hard | 2:1 (6:4, 3:6, 6:4) |
Dalibor Svrcina - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
01.03.2024 | New Delhi | Tristan Boyer | hard | Quarter-finals | L 0:2 (6:7, 6:7) |
29.02.2024 | New Delhi | Samuel Vincent Ruggeri | hard | Second round | W 2:0 (7:5, 6:2) |
27.02.2024 | New Delhi | Bernard Tomic | hard | First round | W 2:0 (6:3, 6:4) |
21.02.2024 | Pune | Enzo Couacaud | hard | Second round | L 1:1 (6:4, 5:7, 4:1) Retired |
19.02.2024 | Pune | Philip Sekulic | hard | First round | W 2:0 (6:4, 6:3) |
13.02.2024 | Manama | Mikhail Kukushkin | hard | First round | L 0:2 (2:6, 2:6) |
10.02.2024 | Chennai | Sumit Nagal | hard | Semi-finals | L 0:2 (3:6, 4:6) |
09.02.2024 | Chennai | Mukund Sasikumar | hard | Quarter-finals | W 2:1 (6:7, 6:2, 6:4) |
08.02.2024 | Chennai | Evgeny Donskoy | hard | Second round | W 2:1 (6:2, 0:6, 6:2) |
06.02.2024 | Chennai | Bogdan Bobrov | hard | First round | W 2:1 (6:3, 2:6, 6:2) |
31.01.2024 | Montpellier | Alexander Shevchenko | indoor hard | First round | L 1:2 (4:6, 6:4, 4:6) |
29.01.2024 | Montpellier | Giulio Zeppieri | indoor hard | Qialification final | W 2:1 (3:6, 6:3, 7:5) |
28.01.2024 | Montpellier | Matteo Martineau | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:1 (6:2, 3:6, 7:5) |
09.01.2024 | Australian Open | Omar Jasika | hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (3:6, 6:1, 2:6) |
31.10.2023 | Guayaquil | Luciano Darderi | clay | First round | L 0:2 (2:6, 3:6) |
28.10.2023 | Curitiba | Oliver Crawford | clay | Quarter-finals | L 1:2 (6:7, 6:2, 1:6) |
26.10.2023 | Curitiba | Thiago Agustin Tirante | clay | Second round | W 2:0 (6:4, 7:6) |
24.10.2023 | Curitiba | Carlos Taberner | clay | First round | W 2:1 (6:2, 2:6, 7:6) |
18.10.2023 | Corrientes | Facundo Bagnis | clay | Second round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
17.10.2023 | Corrientes | Juan Pablo Ficovich | clay | First round | W 2:0 (6:3, 6:2) |
Renzo Olivo - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
23.04.2024 | Concepcion 1 | Daniel Dutra Da Silva | clay | First round | L 0:1 (5:7, 1:5) Retired |
19.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Valerio Aboian | clay | Quarter-finals | L 1:2 (7:5, 3:6, 4:6) |
18.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Juan Bautista Otegui | clay | Second round | W 2:0 (6:1, 6:3) |
16.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Kaichi Uchida | clay | First round | W 2:0 (7:5, 6:2) |
04.04.2024 | Florianopolis | Roman Andres Burruchaga | clay | Second round | L 0:2 (5:7, 2:6) |
01.04.2024 | Florianopolis | Juan Bautista Torres | clay | First round | W 2:1 (6:4, 2:6, 6:3) |
25.03.2024 | San Leopoldo | Mateus Alves | clay | First round | L 0:2 (3:6, 3:6) |
19.03.2024 | Asuncion | Adolfo Daniel Vallejo | clay | First round | L 1:1 (3:6, 6:3, 5:4) Retired |
12.03.2024 | Santiago | Orlando Luz | clay | First round | L 0:2 (3:6, 1:2) |
09.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Murkel Alejandro Dellien Velasco | clay | Semi-finals | L 1:1 (6:1, 2:6, 4:2) Retired |
09.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Juan Manuel Cerundolo | clay | Quarter-finals | W 2:0 (6:3, 7:6) |
05.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Juan Bautista Torres | clay | First round | W 2:0 (6:3, 6:1) |
04.02.2024 | Cordoba Open | Federico Agustin Gomez | clay | Qialification final | L 0:2 (4:6, 4:6) |
03.02.2024 | Cordoba Open | Genaro Alberto Olivieri | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:2) |
30.01.2024 | Piracicaba | Federico Coria | clay | First round | L 0:2 (1:6, 5:7) |
25.01.2024 | Punta Del Este | Roman Andres Burruchaga | clay | Second round | L 1:2 (6:4, 5:7, 1:6) |
23.01.2024 | Punta Del Este | Federico Coria | clay | First round | W 2:0 (6:4, 6:4) |
22.01.2024 | Punta Del Este | Gerard Campana Lee | clay | Qialification final | W 2:0 (6:1, 6:3) |
21.01.2024 | Punta Del Este | Leo Borg | clay | Qualifications - 1st round | W 2:1 (4:6, 6:4, 6:3) |
18.01.2024 | Tigre 1 | Facundo Bagnis | clay | Second round | L 1:2 (7:6, 4:6, 3:6) |