Dimitar Kuzmanov - Lorenzo Giustino
home
away
-
-
Biella 5 2021 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Dimitar Kuzmanov | 2:2 | Lorenzo Giustino |
Bulgaria | Country | Italy |
260 | Ranking | 325 |
133 (pts 189, tourn. 13) | Ranking by surface | 155 (pts 168, tourn. 28) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
10.05.2023 | Francavilla | Lorenzo Giustino - Dimitar Kuzmanov | clay | 2:1 (1:6, 7:6, 6:2) |
29.07.2022 | Zug | Dimitar Kuzmanov - Lorenzo Giustino | clay | 2:0 (6:4, 6:4) |
07.05.2022 | Prague II | Lorenzo Giustino - Dimitar Kuzmanov | clay | 2:1 (7:6, 4:6, 6:2) |
04.05.2021 | Biella 5 | Dimitar Kuzmanov - Lorenzo Giustino | clay | 2:1 (6:3, 1:6, 6:3) |
Dimitar Kuzmanov - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
11.05.2024 | Mauthausen | Jozef Kovalik | clay | Semi-finals | L 1:2 (7:6, 3:6, 0:6) |
10.05.2024 | Mauthausen | Joel Schwaerzler | clay | Quarter-finals | W 2:0 (6:2, 6:3) |
09.05.2024 | Mauthausen | Lukas Neumayer | clay | Second round | W 2:1 (2:6, 6:2, 6:0) |
07.05.2024 | Mauthausen | Mohamed Safwat | clay | First round | W 2:0 (6:3, 6:2) |
30.04.2024 | Aix En Provence | Felipe Meligeni Alves | clay | Qialification final | L 0:2 (5:7, 1:6) |
29.04.2024 | Aix En Provence | Pierre-Hugues Herbert | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:2) |
23.04.2024 | Ostrava | Gauthier Onclin | clay | First round | L 0:2 (5:7, 6:7) |
31.03.2024 | Casablanca | Nicolas Moreno De Alboran | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (3:6, 7:6, 2:6) |
20.03.2024 | Zadar | Sandro Kopp | clay | Second round | L 0:2 (6:7, 2:6) |
18.03.2024 | Zadar | Nerman Fatic | clay | First round | W 2:0 (6:0, 7:6) |
29.02.2024 | Tenerife 3 | Mikhail Kukushkin | hard | Second round | L 0:2 (4:6, 5:7) |
27.02.2024 | Tenerife 3 | Rudolf Molleker | hard | First round | W 2:1 (6:4, 4:6, 6:3) |
21.02.2024 | Tenerife 2 | Jozef Kovalik | clay | Second round | L 1:2 (6:4, 6:7, 5:7) |
19.02.2024 | Tenerife 2 | Filip Misolic | clay | First round | W 2:0 (6:3, 7:6) |
13.02.2024 | Glasgow | Kyle Edmund | indoor hard | First round | L 1:2 (3:6, 6:2, 2:6) |
09.02.2024 | Nottingham 1 | Mikhail Kukushkin | indoor hard | Quarter-finals | L 0:2 (3:6, 3:6) |
08.02.2024 | Nottingham 1 | Jules Marie | indoor hard | Second round | W 2:1 (4:6, 6:3, 6:4) |
07.02.2024 | Nottingham 1 | Jan Choinski | indoor hard | First round | W 2:1 (6:4, 1:6, 6:3) |
25.01.2024 | Quimper | Arthur Rinderknech | indoor hard | Second round | L 1:2 (4:6, 7:6, 5:7) |
24.01.2024 | Quimper | Dan Added | indoor hard | First round | W 2:1 (4:6, 6:0, 6:3) |
Lorenzo Giustino - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
06.04.2024 | Barcelona | Bernabe Zapata Miralles | clay | Semi-finals | L 0:1 (6:7) Retired |
05.04.2024 | Barcelona | Jesper De Jong | clay | Quarter-finals | W 2:0 (7:5, 6:4) |
03.04.2024 | Barcelona | Vitaliy Sachko | clay | Second round | W 2:0 (6:4, 6:2) |
02.04.2024 | Barcelona | Dennis Novak | clay | First round | W 1:0 (6:3, 5:0) Retired |
01.04.2024 | Barcelona | Arthur Weber | clay | Qialification final | W 2:0 (7:5, 7:5) |
31.03.2024 | Barcelona | Carlos Lopez Montagud | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 7:5) |
18.02.2024 | Tenerife 2 | Giovanni Fonio | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:4, 4:6, 1:6) |
12.02.2024 | Cherbourg | Mattia Bellucci | indoor hard | First round | L 0:2 (6:7, 3:6) |
06.02.2024 | Nottingham 1 | Alexander Ritschard | indoor hard | First round | L 0:2 (4:6, 3:6) |
15.01.2024 | Tenerife | Samuel Vincent Ruggeri | hard | Qialification final | L 0:2 (2:6, 3:6) |
14.01.2024 | Tenerife | Alberto Barroso Campos | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:2) |
10.01.2024 | Oeiras 2 | Joao Sousa | clay | Second round | L 0:2 (3:6, 1:6) |
09.01.2024 | Oeiras 2 | Michael Vrbensky | clay | First round | W 2:1 (6:4, 2:6, 7:5) |
04.01.2024 | Oeiras 1 | Thai Kwiatkowski | clay | Second round | L 0:2 (4:6, 4:6) |
01.01.2024 | Oeiras 1 | Michael Vrbensky | clay | First round | W 2:1 (7:5, 4:6, 6:4) |
27.11.2023 | Maspalomas | Gerard Campana Lee | clay | First round | L 1:2 (6:4, 1:6, 3:6) |
19.11.2023 | Valencia | Nicolas Alvarez Varona | indoor hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (4:6, 4:6) |
04.11.2023 | Sofia | Illya Marchenko | indoor hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:7, 7:6, 3:6) |
20.10.2023 | Shenzhen Challenger $135K | Aleksandar Kovacevic | hard | Quarter-finals | L 1:2 (3:6, 6:3, 3:6) |
19.10.2023 | Shenzhen Challenger $135K | Colin Sinclair | hard | Second round | W 2:0 (6:3, 6:4) |