Giulia Gatto-Monticone - Tamara Korpatsch
home
away
-
-
ECM Prague Open 2019 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Giulia Gatto-Monticone | 0:1 | Tamara Korpatsch |
Italy | Country | Germany |
0 | Ranking | 77 |
214 (pts 119, tourn. 13) | Ranking by surface | 95 (pts 263, tourn. 11) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
28.04.2019 | ECM Prague Open | Giulia Gatto-Monticone - Tamara Korpatsch | clay | 0:2 (1:6, 0:6) |
Giulia Gatto-Monticone - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
11.09.2022 | Portoroz | Cristina Bucsa | hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (7:5, 1:6, 2:6) |
10.07.2022 | Lausanne | Anna Blinkova | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:2, 2:6, 4:6) |
21.06.2022 | Wimbledon | Jessica Pieri | grass | Qualifications - 1st round | L 0:2 (4:6, 2:6) |
02.04.2022 | Bogota | Suzan Lamens | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (6:7, 1:6) |
08.09.2021 | Karlsruhe | Grace Min | clay | First round | L 0:2 (0:6, 2:6) |
07.09.2021 | Karlsruhe | Anna Zaja | clay | Qialification final | W 2:1 (1:6, 6:4, 6:3) |
24.08.2021 | US Open | Jule Niemeier | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (2:6, 2:6) |
19.07.2021 | Palermo | Maddison Inglis | clay | First round | L 0:2 (2:6, 3:6) |
12.07.2021 | Prague | Greetje Minnen | clay | First round | L 1:2 (0:6, 6:4, 1:6) |
06.07.2021 | Bastad | Lara Arruabarrena | clay | First round | L 0:2 (2:6, 3:6) |
23.06.2021 | Wimbledon | Arina Rodionova | grass | Qualifications - 1st round | L 0:2 (3:6, 0:6) |
14.06.2021 | Birmingham | Camila Giorgi | grass | First round | L 0:2 (3:6, 0:6) |
13.06.2021 | Birmingham | Eden Silva | grass | Qialification final | W 2:0 (6:0, 6:1) |
12.06.2021 | Birmingham | Martina Di Giuseppe | grass | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:4) |
07.06.2021 | Nottingham | Caroline Dolehide | grass | First round | L 0:2 (4:6, 3:6) |
25.05.2021 | Rolan Garros | Kurumi Nara | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (4:6, 2:6) |
18.05.2021 | Parma | Liudmila Samsonova | clay | First round | L 0:2 (2:6, 2:6) |
08.05.2021 | Rome | Alize Cornet | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:7, 7:6, 4:6) |
08.04.2021 | Bogota | Tamara Zidansek | clay | Second round | L 0:2 (2:6, 3:6) |
06.04.2021 | Bogota | Astra Sharma | clay | First round | W 2:1 (4:6, 7:5, 6:1) |
Tamara Korpatsch - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
20.03.2024 | Miami | Viktoriya Tomova | hard | First round | L 0:2 (2:6, 4:6) |
18.03.2024 | Miami | Maria Timofeeva | hard | Qialification final | L 0:2 (2:6, 1:6) |
17.03.2024 | Miami | Mai Hontama | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:5, 6:3) |
11.03.2024 | Charleston | Greetje Minnen | clay | First round | L 0:2 (2:6, 4:6) |
06.03.2024 | Indian Wells | Yulia Putintseva | hard | First round | L 0:2 (2:6, 3:6) |
06.02.2024 | Transylvania | Elina Avanesyan | indoor hard | First round | L 0:2 (4:6, 6:7) |
29.01.2024 | Linz | Erika Andreeva | indoor hard | Qialification final | L 1:2 (7:6, 2:6, 1:6) |
28.01.2024 | Linz | Olga Danilovic | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 7:6) |
17.01.2024 | Australian Open | Barbora Krejcikova | hard | Second round | L 0:2 (2:6, 2:6) |
14.01.2024 | Australian Open | Jodie Anna Burrage | hard | First round | W 2:1 (2:6, 6:3, 6:0) |
06.01.2024 | Adelaide 2 | Bernarda Pera | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (6:7, 5:7) |
01.01.2024 | Brisbane | Naomi Osaka | hard | First round | L 0:2 (3:6, 6:7) |
22.10.2023 | Transylvania | Elena Gabriela Ruse | indoor hard | Final | W 2:0 (6:3, 6:4) |
21.10.2023 | Transylvania | Eva Lys | indoor hard | Semi-finals | W 2:0 (6:4, 6:3) |
20.10.2023 | Transylvania | Daria Snigur | indoor hard | Quarter-finals | W 2:1 (3:6, 6:2, 6:4) |
19.10.2023 | Transylvania | Jodie Anna Burrage | indoor hard | Second round | W 2:1 (2:6, 6:2, 7:6) |
17.10.2023 | Transylvania | Leolia Jeanjean | indoor hard | First round | W 2:1 (6:4, 2:6, 6:3) |
10.10.2023 | Zhengzhou | Zhuoxuan Bai | hard | First round | L 1:2 (6:1, 6:7, 1:6) |
08.10.2023 | Zhengzhou | Ellen Perez | hard | Qialification final | L 1:2 (4:6, 7:5, 4:6) |
07.10.2023 | Zhengzhou | Ena Shibahara | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:5, 6:2) |