Viktor Galovic - Yunseong Chung
home
away
-
-
Zhangjiagang Challenger 2019 (hard)
Head to heads | ||
---|---|---|
Viktor Galovic | 1:1 | Yunseong Chung |
Croatia | Country | South Korea |
0 | Ranking | 383 |
569 (pts 6, tourn. 3) | Ranking by surface | 157 (pts 115, tourn. 17) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
21.03.2019 | Zhangjiagang Challenger | Viktor Galovic - Yunseong Chung | hard | 2:0 (6:3, 6:2) |
06.03.2019 | Zhuhai Challenger | Yunseong Chung - Viktor Galovic | clay | 2:0 (6:3, 6:4) |
Viktor Galovic - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
12.07.2021 | Todi | Federico Gaio | clay | First round | L 0:2 (3:6, 2:6) |
22.06.2021 | Milan | Gian Marco Moroni | clay | First round | L 0:2 (2:6, 3:6) |
15.06.2021 | Forli | Gastao Elias | clay | First round | L 0:2 (3:6, 2:6) |
26.05.2021 | Oeiras 4 | Carlos Gimeno Valero | clay | Second round | L 0:2 (4:6, 2:6) |
24.05.2021 | Oeiras 4 | Duje Ajdukovic | clay | First round | W 2:1 (4:6, 7:6, 6:1) |
17.05.2021 | Biella 6 | Tim Van Rijthoven | clay | Qialification final | L 0:2 (6:7, 3:6) |
16.05.2021 | Biella 6 | Teimuraz Gabashvili | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:1, 6:4) |
04.05.2021 | Biella 5 | Jay Clarke | clay | First round | L 0:2 (5:7, 2:6) |
03.05.2021 | Biella 5 | Dimitar Kuzmanov | clay | Qialification final | W 2:0 (6:4, 6:2) |
02.05.2021 | Biella 5 | Tatsuma Ito | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:3) |
25.04.2021 | Rome 2 | Evgeny Karlovskiy | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
11.04.2021 | Split 2 | Zdenek Kolar | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (1:6, 4:6) |
16.02.2021 | Potchefstroom 2 | Liam Broady | hard | First round | L 0:2 (3:6, 1:6) |
08.02.2021 | Potchefstroom 1 | Peter Polansky | hard | First round | L 1:2 (2:6, 6:3, 6:7) |
06.01.2021 | Delray Beach | Roberto Quiroz | hard | Qialification final | L 0:2 (3:6, 5:7) |
05.01.2021 | Delray Beach | Aziz Dougaz | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:3) |
14.11.2020 | Ortisei | Johannes Haerteis | hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:4, 6:7, 4:6) |
18.10.2020 | Istanbul | Mackenzie Mcdonald | hard | Qialification final | L 0:2 (2:6, 4:6) |
17.10.2020 | Istanbul | Ivan Nedelko | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:2) |
10.10.2020 | Lisbon | Orlando Luz | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (4:6, 6:4, 4:6) |
Yunseong Chung - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
18.04.2024 | Gwangju Challenger | Lloyd Harris | hard | Second round | L 0:2 (4:6, 4:6) |
16.04.2024 | Gwangju Challenger | Paul Jubb | hard | First round | W 2:1 (6:4, 4:6, 6:3) |
09.04.2024 | Busan Challenger | Mark Lajal | hard | First round | L 0:2 (3:6, 2:6) |
08.04.2024 | Busan Challenger | Hiroki Moriya | hard | Qialification final | W 2:0 (6:4, 7:6) |
07.04.2024 | Busan Challenger | Stefanos Sakellaridis | hard | Qualifications - 1st round | W 2:1 (1:6, 6:2, 6:3) |
19.02.2024 | Pune | Alexey Zakharov | hard | Qialification final | L 1:2 (3:6, 7:5, 4:6) |
18.02.2024 | Pune | Rio Noguchi | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:5, 7:6) |
12.02.2024 | Bengalaru | Chun Hsin Tseng | hard | Qialification final | L 1:2 (5:7, 6:4, 2:6) |
11.02.2024 | Bengalaru | Adil Kalyanpur | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:3) |
08.01.2024 | Nonthaburi 2 | Christian Langmo | hard | Qialification final | L 0:2 (2:6, 0:6) |
31.12.2023 | Nonthaburi 1 | Kaichi Uchida | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (4:6, 0:6) |
21.11.2023 | Yokohama | Luca Nardi | hard | First round | L 0:2 (2:6, 4:6) |
20.11.2023 | Yokohama | Yasutaka Uchiyama | hard | Qialification final | L 1:2 (4:6, 7:6, 6:7) |
19.11.2023 | Yokohama | Fajing Sun | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:4) |
14.11.2023 | Kobe | Renta Tokuda | hard | First round | W 2:1 (4:6, 6:1, 6:2) |
13.11.2023 | Kobe | Rio Noguchi | hard | Qialification final | W 2:0 (6:1, 6:4) |
12.11.2023 | Kobe | Sanhui Shin | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 6:3) |
18.07.2023 | Newport | Steve Johnson | grass | First round | L 0:2 (2:6, 3:6) |
17.07.2023 | Newport | Beibit Zhukayev | grass | Qialification final | W 2:0 (6:4, 6:3) |
17.07.2023 | Newport | Gage Brymer | grass | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 7:6) |