Timofey Skatov - Carlos Taberner
home
away
-
-
Braga 2022 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Timofey Skatov | 2:0 | Carlos Taberner |
Kazakhstan | Country | Spain |
269 | Ranking | 406 |
149 (pts 172, tourn. 25) | Ranking by surface | 46 (pts 436, tourn. 23) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
06.10.2022 | Parma | Carlos Taberner - Timofey Skatov | clay | 1:2 (7:6, 2:6, 2:6) |
23.09.2022 | Braga | Timofey Skatov - Carlos Taberner | clay | 2:0 (7:6, 6:0) |
Timofey Skatov - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
23.03.2024 | Zadar | Adrian Andreev | clay | Semi-finals | L 0:2 (3:6, 4:6) |
22.03.2024 | Zadar | Sandro Kopp | clay | Quarter-finals | W 2:1 (4:6, 6:3, 6:4) |
20.03.2024 | Zadar | Alessandro Giannessi | clay | Second round | W 2:0 (6:1, 6:2) |
19.03.2024 | Zadar | Dennis Novak | clay | First round | W 2:1 (7:6, 6:7, 6:1) |
11.03.2024 | Szekesfehervar | Andrea Pellegrino | indoor hard | First round | L 1:2 (7:6, 2:6, 4:6) |
25.02.2024 | Tenerife 3 | Salvatore Caruso | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (4:6, 1:6) |
18.02.2024 | Tenerife 2 | Mohamed Safwat | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (6:7, 4:6) |
04.02.2024 | Davis Сup World Group | Francisco Cerundolo | clay | W 2:0 (7:6, 6:4) | |
03.02.2024 | Davis Сup World Group | Tomas Martin Etcheverry | clay | W 2:0 (6:4, 7:5) | |
09.01.2024 | Australian Open | Damir Dzumhur | hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:4, 3:6, 3:6) |
21.10.2023 | Vienna | Fabian Marozsan | indoor hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (3:6, 6:7) |
14.10.2023 | Stockholm | Dino Prizmic | indoor hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (0:6, 1:6) |
02.10.2023 | Lisbon | Riccardo Bonadio | clay | First round | L 0:2 (4:6, 3:6) |
26.09.2023 | Braga | Jaime Faria | clay | First round | L 1:2 (1:6, 7:5, 4:6) |
19.09.2023 | Bad Waltersdorf | Rudolf Molleker | clay | First round | L 0:2 (6:7, 3:6) |
07.09.2023 | Seville | Valentin Royer | clay | Quarter-finals | L 0:2 (3:6, 2:6) |
06.09.2023 | Seville | Mikhail Kukushkin | clay | Second round | W 2:1 (6:2, 4:6, 6:4) |
04.09.2023 | Seville | Daniel Michalski | clay | First round | W 2:1 (6:1, 5:7, 6:3) |
29.08.2023 | US Open | Alex De Minaur | hard | First round | L 1:3 (2:6, 6:3, 1:6, 5:7) |
25.08.2023 | US Open | James Duckworth | hard | Qialification final | W 2:0 (6:2, 6:2) |
Carlos Taberner - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
28.03.2024 | Girona | Radu Albot | clay | Second round | L 0:2 (4:6, 1:6) |
26.03.2024 | Girona | Daniel Rincon | clay | First round | W 2:1 (6:4, 4:6, 6:4) |
24.03.2024 | Girona | Steven Diez | clay | Qualifications - 1st round | 0:0 (-:-) |
19.03.2024 | Murcia | Albert Ramos-Vinolas | clay | First round | L 0:2 (3:6, 6:7) |
18.03.2024 | Murcia | David Jorda Sanchis | clay | Qialification final | W 2:1 (6:1, 4:6, 6:4) |
10.03.2024 | Szekesfehervar | Filip Krajinovic | indoor hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:3, 6:7, 4:6) |
25.02.2024 | Tenerife 3 | August Holmgren | hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (2:6, 7:6, 4:6) |
18.02.2024 | Tenerife 2 | Adrian Andreev | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (5:7, 3:6) |
15.02.2024 | Glasgow | Clement Chidekh | indoor hard | Second round | L 0:2 (4:6, 2:6) |
13.02.2024 | Glasgow | David Jorda Sanchis | indoor hard | First round | W 2:1 (5:7, 7:6, 6:4) |
30.01.2024 | Piracicaba | Camilo Ugo Carabelli | clay | First round | L 0:2 (6:7, 2:6) |
22.01.2024 | Punta Del Este | Gianluca Mager | clay | Qialification final | L 0:2 (4:6, 6:7) |
21.01.2024 | Punta Del Este | Oleksii Krutykh | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:4) |
15.01.2024 | Tigre 1 | Damien Wenger | clay | Qialification final | L 1:2 (7:6, 5:7, 3:6) |
09.01.2024 | Buenos Aires | Pedro Sakamoto | clay | First round | L 0:2 (4:6, 6:7) |
21.11.2023 | Valencia | Denis Yevseyev | indoor hard | First round | L 0:2 (5:7, 6:7) |
31.10.2023 | Guayaquil | Max Houkes | clay | First round | L 0:2 (3:6, 1:6) |
30.10.2023 | Guayaquil | Alex Barrena | clay | Qialification final | W 2:0 (7:5, 6:3) |
29.10.2023 | Guayaquil | Wilson Leite | clay | Qualifications - 1st round | W 2:1 (3:6, 7:5, 6:1) |
24.10.2023 | Curitiba | Dalibor Svrcina | clay | First round | L 1:2 (2:6, 6:2, 6:7) |