Arthur Reymond - last games |
Surface:
All
clay
grass
carpet
hard
indoor hard
|
Date |
Tournament |
Opponent |
Surface |
Round |
Score |
09.07.2023 |
Braunschweig |
Constantin Bittoun Kouzmine |
clay |
Qualifications - 1st round |
L 0:2 (2:6, 3:6)
|
02.07.2023 |
Karlsruhe |
Peter Gojowczyk |
clay |
Qualifications - 1st round |
L 1:2 (5:7, 6:4, 2:6)
|
14.05.2023 |
Bordeaux Challenger |
Louis Wessels |
clay |
Qualifications - 1st round |
L 0:2 (0:6, 5:7)
|
16.10.2022 |
Hamburg |
Jeremy Jahn |
indoor hard |
Qualifications - 1st round |
L 0:2 (6:7, 4:6)
|
31.08.2022 |
Toulouse |
Kimmer Coppejans |
clay |
Second round |
L 0:2 (0:6, 0:6)
|
30.08.2022 |
Toulouse |
Timofey Skatov |
clay |
First round |
W 2:0 (7:6, 7:6)
|
27.06.2022 |
Troyes |
Jakub Paul |
clay |
Qialification final |
L 0:2 (0:6, 1:6)
|
26.06.2022 |
Troyes |
Kenny de Schepper |
clay |
Qualifications - 1st round |
W 2:0 (7:6, 7:6)
|
22.05.2022 |
Vicenza |
Moez Echargui |
clay |
Qualifications - 1st round |
L 0:2 (2:6, 4:6)
|
17.05.2022 |
Francavilla |
Daniel Dutra Da Silva |
clay |
First round |
L 0:2 (2:6, 4:6)
|
27.03.2022 |
St. Brieuc |
Michail Pervolarakis |
indoor hard |
Qualifications - 1st round |
L 1:2 (6:4, 4:6, 3:6)
|
20.02.2022 |
Pau |
Zhizhen Zhang |
indoor hard |
Qualifications - 1st round |
L 1:2 (4:6, 6:3, 1:6)
|
13.12.2021 |
Maia 2 |
Luca Potenza |
clay |
Qialification final |
L 0:2 (3:6, 5:7)
|
12.12.2021 |
Maia 2 |
Quentin Folliot |
clay |
Qualifications - 1st round |
W 2:1 (3:6, 6:3, 7:5)
|
15.11.2021 |
Pau |
Calvin Hemery |
indoor hard |
Qialification final |
L 0:2 (6:7, 2:6)
|
14.11.2021 |
Pau |
Thomaz Bellucci |
indoor hard |
Qualifications - 1st round |
W 2:0 (6:4, 6:4)
|
06.09.2021 |
Cassis |
Giovanni Mpetshi Perricard |
hard |
Qialification final |
L 0:2 (6:7, 6:7)
|
05.09.2021 |
Cassis |
Tung-Lin Wu |
hard |
Qualifications - 1st round |
W 1:1 (6:7, 5:2)
Retired |
13.06.2021 |
Aix En Provence |
Michael Geerts |
clay |
Qualifications - 1st round |
L 0:2 (2:6, 3:6)
|
Jakub Paul - last games |
Surface:
All
clay
grass
carpet
hard
indoor hard
|
Date |
Tournament |
Opponent |
Surface |
Round |
Score |
14.03.2024 |
Hamburg |
Alexander Ritschard |
indoor hard |
Second round |
L 1:2 (6:3, 6:7, 2:6)
|
12.03.2024 |
Hamburg |
Remy Bertola |
indoor hard |
First round |
W 2:0 (6:4, 6:3)
|
10.03.2024 |
Hamburg |
Mikalai Haliak |
indoor hard |
Qualifications - 1st round |
W 2:0 (7:5, 6:4)
|
03.03.2024 |
Lugano |
Yasutaka Uchiyama |
indoor hard |
Qualifications - 1st round |
L 0:2 (4:6, 3:6)
|
29.10.2023 |
Ismaning |
Jiri Vesely |
indoor hard |
Qualifications - 1st round |
L 0:2 (2:6, 2:6)
|
15.10.2023 |
Hamburg |
Hady Habib |
indoor hard |
Qualifications - 1st round |
L 1:2 (6:3, 2:6, 2:6)
|
18.06.2023 |
Blois |
Nikolas Sanchez-Izquierdo |
clay |
Qualifications - 1st round |
L 1:2 (6:7, 6:3, 1:6)
|
03.04.2023 |
Barletta |
Edoardo Lavagno |
clay |
Qialification final |
L 0:2 (3:6, 6:7)
|
02.04.2023 |
Barletta |
Gabriel Decamps |
clay |
Qualifications - 1st round |
W 2:0 (6:1, 6:2)
|
26.03.2023 |
Lille |
Maxime Janvier |
indoor hard |
Qualifications - 1st round |
L 0:2 (5:7, 6:7)
|
21.03.2023 |
Biel |
Francesco Forti |
indoor hard |
First round |
L 0:2 (6:7, 4:6)
|
07.03.2023 |
Lugano |
Vitaliy Sachko |
indoor hard |
First round |
L 0:2 (4:6, 3:6)
|
22.01.2023 |
Concepcion 1 |
Joao Lucas Reis Da Silva |
clay |
Qualifications - 1st round |
L 1:2 (4:6, 6:3, 1:6)
|
09.01.2023 |
Tigre 2 |
Jurgen Briand |
clay |
Qialification final |
L 0:2 (1:6, 4:6)
|
08.01.2023 |
Tigre 2 |
Wilson Leite |
clay |
Qualifications - 1st round |
W 2:0 (6:3, 6:4)
|
20.10.2022 |
Coquimbo 2 |
Franco Agamenone |
clay |
Second round |
L 0:2 (4:6, 3:6)
|
13.10.2022 |
Rio De Janeiro |
Marco Cecchinato |
clay |
Second round |
L 0:2 (5:7, 1:6)
|
10.10.2022 |
Rio De Janeiro |
Sean Cuenin |
clay |
Qialification final |
W 2:0 (6:3, 6:1)
|
09.10.2022 |
Rio De Janeiro |
Jose Pereira |
clay |
Qualifications - 1st round |
W 2:0 (6:2, 6:3)
|
03.10.2022 |
Campinas |
Juan Pablo Paz |
clay |
Qialification final |
L 0:2 (3:6, 4:6)
|