Roberto Bautista Agut - Antoine Bellier
home
away
-
-
Mallorca Championships 2021 (grass)
Head to heads | ||
---|---|---|
Roberto Bautista Agut | 1:0 | Antoine Bellier |
Spain | Country | Switzerland |
98 | Ranking | 300 |
18 (pts 180, tourn. 1) | Ranking by surface | 185 (pts 6, tourn. 3) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
24.06.2022 | Mallorca Championships | Roberto Bautista Agut - Antoine Bellier | grass | 2:0 (7:6, 6:2) |
Roberto Bautista Agut - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
23.03.2024 | Miami | Sebastian Korda | hard | Second round | L 1:2 (7:6, 3:6, 4:6) |
21.03.2024 | Miami | Emilio Nava | hard | First round | W 2:0 (6:3, 7:6) |
19.03.2024 | Miami | Otto Virtanen | hard | Qialification final | W 2:1 (6:4, 4:6, 6:4) |
18.03.2024 | Miami | Benjamin Hassan | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:6, 6:4) |
25.02.2024 | Dubai | Tomas Machac | hard | Qialification final | L 1:2 (7:6, 2:6, 1:6) |
24.02.2024 | Dubai | Hugo Grenier | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:6, 6:4) |
19.02.2024 | Doha | Marton Fucsovics | hard | First round | L 0:2 (1:6, 3:6) |
10.02.2024 | Rotterdam | Giulio Zeppieri | indoor hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
07.02.2024 | Marseille | Karen Khachanov | indoor hard | Second round | L 0:2 (2:6, 2:6) |
05.02.2024 | Marseille | Richard Gasquet | indoor hard | First round | W 2:0 (6:3, 7:5) |
15.01.2024 | Australian Open | Ben Shelton | hard | First round | L 0:3 (2:6, 6:7, 5:7) |
08.01.2024 | Auckland | Roberto Carballes Baena | hard | First round | L 0:2 (4:6, 3:6) |
05.01.2024 | Hong Kong | Sebastian Ofner | hard | Quarter-finals | L 0:2 (4:6, 4:6) |
04.01.2024 | Hong Kong | Francisco Cerundolo | hard | Second round | W 2:0 (7:5, 6:3) |
02.01.2024 | Hong Kong | Fabian Marozsan | hard | First round | W 2:0 (6:2, 6:3) |
26.11.2023 | Valencia | Fabio Fognini | indoor hard | Final | L 1:2 (6:3, 6:7, 6:7) |
25.11.2023 | Valencia | Denis Yevseyev | indoor hard | Semi-finals | W 2:0 (6:3, 6:1) |
24.11.2023 | Valencia | Alejandro Moro Canas | indoor hard | Quarter-finals | W 2:0 (6:2, 7:5) |
22.11.2023 | Valencia | Andrea Pellegrino | indoor hard | Second round | W 2:0 (7:5, 6:3) |
21.11.2023 | Valencia | Andrea Vavassori | indoor hard | First round | W 2:0 (6:3, 6:4) |
Antoine Bellier - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
26.03.2024 | San Luis Potosi | Alexis Galarneau | clay | First round | L 1:2 (4:6, 6:4, 3:6) |
18.03.2024 | Merida | Facundo Mena | clay | First round | L 0:2 (4:6, 1:6) |
09.11.2023 | Helsinki | Corentin Moutet | indoor hard | Second round | L 0:2 (4:6, 4:6) |
08.11.2023 | Helsinki | Tomas Machac | indoor hard | First round | W 1:1 (4:6, 4:1) Retired |
05.11.2023 | Ismaning | Maximilian Marterer | indoor hard | Final | W 2:1 (7:6, 6:7, 7:6) |
04.11.2023 | Ismaning | Rudolf Molleker | indoor hard | Semi-finals | W 2:0 (7:6, 6:2) |
03.11.2023 | Ismaning | Marc-Andrea Huesler | indoor hard | Quarter-finals | W 2:0 (6:3, 6:2) |
02.11.2023 | Ismaning | Oscar Otte | indoor hard | Second round | W 2:0 (6:4, 7:6) |
31.10.2023 | Ismaning | Harold Mayot | indoor hard | First round | W 2:0 (7:6, 6:3) |
30.10.2023 | Ismaning | Viktor Durasovic | indoor hard | Qialification final | W 2:0 (6:3, 7:6) |
29.10.2023 | Ismaning | Khumoun Sultanov | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 7:6) |
25.10.2023 | Ortisei | Daniil Glinka | indoor hard | Second round | L 0:2 (4:6, 4:6) |
23.10.2023 | Ortisei | Francesco Maestrelli | indoor hard | First round | W 2:1 (4:6, 7:6, 6:1) |
18.10.2023 | Hamburg | Dennis Novak | indoor hard | Second round | L 0:2 (3:6, 5:7) |
17.10.2023 | Hamburg | Lucas Gerch | indoor hard | First round | W 2:0 (6:3, 7:6) |
10.10.2023 | Malaga | Constant Lestienne | hard | First round | L 0:2 (4:6, 4:6) |
09.10.2023 | Malaga | Frederico Ferreira Silva | hard | Qialification final | W 2:1 (0:6, 6:4, 6:3) |
08.10.2023 | Malaga | Adria Soriano Barrera | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 7:6) |
02.10.2023 | Mouilleron-Le-Captif | Charles Broom | indoor hard | Qialification final | L 0:2 (2:6, 4:6) |
20.09.2023 | Zhuhai | Alex Bolt | hard | Qialification final | L 0:2 (4:6, 6:7) |