Shintaro Mochizuki - Andrew Paulson
home
away
-
-
Milan 2022 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Shintaro Mochizuki | 1:0 | Andrew Paulson |
Japan | Country | Czech Republic |
149 | Ranking | 321 |
340 (pts 60, tourn. 15) | Ranking by surface | 373 (pts 48, tourn. 14) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
21.06.2022 | Milan | Shintaro Mochizuki - Andrew Paulson | clay | 2:0 (6:0, 6:1) |
Shintaro Mochizuki - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
18.03.2024 | Miami | David Goffin | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (6:7, 2:6) |
07.03.2024 | Indial Wells | Aleksandar Vukic | hard | First round | L 0:2 (6:7, 6:7) |
05.03.2024 | Indial Wells | Benjamin Hassan | hard | Qialification final | W 2:0 (6:4, 7:6) |
04.03.2024 | Indial Wells | Diego Sebastian Schwartzman | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:3) |
25.02.2024 | Acapulco | Rinky Hijikata | hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (4:6, 6:2, 4:6) |
18.02.2024 | Los Cabos | Aidan Mayo | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (5:7, 5:7) |
12.02.2024 | Delray Beach | Thanasi Kokkinakis | hard | Qialification final | L 0:2 (3:6, 0:6) |
11.02.2024 | Delray Beach | Stefan Kozlov | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 7:6) |
14.01.2024 | Australian Open | Tomas Machac | hard | First round | L 0:3 (5:7, 1:6, 5:7) |
12.01.2024 | Australian Open | Aleksandar Kovacevic | hard | Qialification final | L 1:2 (6:1, 2:6, 2:6) |
11.01.2024 | Australian Open | Tristan Schoolkate | hard | Qualifications - 2nd round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
10.01.2024 | Australian Open | Nicolas Moreno De Alboran | hard | Qualifications - 1st round | W 2:1 (3:6, 6:0, 6:2) |
01.01.2024 | Hong Kong | Botic Van De Zandschulp | hard | First round | L 0:2 (5:7, 1:6) |
17.11.2023 | Kobe | Sho Shimabukuro | hard | Quarter-finals | L 0:2 (3:6, 3:6) |
16.11.2023 | Kobe | Yan Bai | hard | Second round | W 2:0 (6:3, 6:2) |
14.11.2023 | Kobe | Giovanni Fonio | hard | First round | W 2:1 (4:6, 6:2, 6:3) |
09.11.2023 | Matsuyama | Geoffrey Blancaneaux | indoor hard | Second round | L 0:2 (5:7, 3:6) |
07.11.2023 | Matsuyama | Naoki Nakagawa | indoor hard | First round | W 2:0 (6:2, 6:2) |
02.11.2023 | Sydney | Taro Daniel | hard | Quarter-finals | L 0:0 (3:1) Retired |
01.11.2023 | Sydney | Kaichi Uchida | hard | Second round | W 2:0 (7:6, 7:5) |
Andrew Paulson - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
08.11.2023 | Calgary | Gabriel Diallo | indoor hard | First round | L 1:2 (6:4, 6:7, 4:6) |
03.11.2023 | Ismaning | Maximilian Marterer | indoor hard | Quarter-finals | L 0:2 (2:6, 4:6) |
01.11.2023 | Ismaning | Timo Stodder | indoor hard | Second round | W 2:0 (7:6, 6:3) |
31.10.2023 | Ismaning | Louis Wessels | indoor hard | First round | W 2:1 (6:4, 6:7, 6:3) |
30.10.2023 | Ismaning | Tom Gentzsch | indoor hard | Qialification final | W 2:1 (3:6, 7:6, 7:6) |
24.10.2023 | Ortisei | Lukas Klein | indoor hard | First round | L 0:2 (5:7, 4:6) |
15.10.2023 | Hamburg | Daniel Masur | indoor hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (3:6, 2:6) |
11.10.2023 | Bratislava $114K | Luca Nardi | indoor hard | Second round | L 1:2 (7:5, 4:6, 3:6) |
21.09.2023 | Sibiu | Zsombor Piros | clay | Second round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
19.09.2023 | Sibiu | Nino Serdarusic | clay | First round | W 2:0 (6:2, 6:1) |
18.09.2023 | Sibiu | Juan Pablo Paz | clay | Qialification final | W 2:0 (6:1, 7:5) |
12.09.2023 | Szczecin | Lucas Gerch | clay | First round | L 1:2 (6:7, 6:4, 4:6) |
11.09.2023 | Szczecin | Steven Diez | clay | Qialification final | W 2:0 (6:3, 6:1) |
10.09.2023 | Szczecin | Marvin Moeller | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:2, 6:2) |
24.08.2023 | Prague 3 | Valentin Vacherot | clay | Quarter-finals | L 0:2 (6:7, 2:6) |
23.08.2023 | Prague 3 | Mathys Erhard | clay | Second round | W 2:0 (6:3, 6:3) |
22.08.2023 | Prague 3 | Pawel Cias | clay | First round | W 2:0 (6:4, 6:4) |
02.08.2023 | Liberec | Sumit Nagal | clay | First round | L 0:2 (0:6, 6:7) |
02.07.2023 | Karlsruhe | Sebastian Fanselow | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (2:6, 5:7) |
23.05.2023 | Skopje | Mate Valkusz | clay | First round | L 1:2 (6:2, 3:6, 4:6) |