Michael Geerts - Daniel Dutra Da Silva
home
away
-
-
Oeiras 3 2022 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Michael Geerts | 1:0 | Daniel Dutra Da Silva |
Belgium | Country | Brazil |
330 | Ranking | 474 |
212 (pts 117, tourn. 16) | Ranking by surface | 105 (pts 234, tourn. 34) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
21.06.2022 | Oeiras 3 | Michael Geerts - Daniel Dutra Da Silva | clay | 2:0 (6:2, 6:4) |
Michael Geerts - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
22.04.2024 | Rome 1 | Giovanni Oradini | clay | Qialification final | L 0:2 (3:6, 4:6) |
21.04.2024 | Rome 1 | Lorenzo Rottoli | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 6:3) |
13.04.2024 | Munich | Andrea Pellegrino | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (6:7, 4:6) |
10.04.2024 | Split 1 | Filip Misolic | clay | Second round | L 0:2 (4:6, 6:7) |
09.04.2024 | Split 1 | Lorenzo Rottoli | clay | First round | W 2:0 (7:6, 6:1) |
03.04.2024 | Barcelona | Nicholas David Ionel | clay | Second round | L 1:2 (6:7, 6:4, 1:6) |
02.04.2024 | Barcelona | Oriol Roca Batalla | clay | First round | W 2:1 (7:5, 3:6, 6:3) |
27.03.2024 | Napoli | Filip Krajinovic | clay | First round | L 0:2 (5:7, 4:6) |
25.03.2024 | Napoli | Elias Ymer | clay | Qialification final | W 2:0 (6:4, 7:6) |
24.03.2024 | Napoli | Peter Buldorini | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:1) |
27.02.2024 | Lille | Hazem Naow | indoor hard | First round | L 1:2 (6:4, 4:6, 5:7) |
26.02.2024 | Lille | Oscar Otte | indoor hard | Qialification final | W 2:1 (5:7, 7:6, 6:4) |
25.02.2024 | Lille | Kenny de Schepper | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:1 (6:7, 6:3, 6:4) |
18.02.2024 | Pau | Kenny de Schepper | indoor hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:3, 2:6, 3:6) |
17.02.2024 | Cherbourg | Matteo Martineau | indoor hard | Semi-finals | L 0:2 (5:7, 4:6) |
16.02.2024 | Cherbourg | Mark Lajal | indoor hard | Quarter-finals | W 2:0 (6:1, 6:3) |
14.02.2024 | Cherbourg | Brandon Nakashima | indoor hard | Second round | W 2:0 (6:4, 6:4) |
12.02.2024 | Cherbourg | Oscar Otte | indoor hard | First round | W 2:1 (6:7, 6:3, 6:4) |
29.01.2024 | Koblenz | Charles Broom | indoor hard | Qialification final | L 0:2 (4:6, 6:7) |
28.01.2024 | Koblenz | Liam Gavrielides | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:1 (7:6, 3:6, 6:4) |
Daniel Dutra Da Silva - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
23.04.2024 | Concepcion 1 | Renzo Olivo | clay | First round | W 1:0 (7:5, 5:1) Retired |
17.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Ergi Kirkin | clay | Second round | L 1:2 (2:6, 6:1, 6:7) |
15.04.2024 | San Miguel de Tucuman | Juan Carlos Prado Angelo | clay | First round | W 2:0 (6:3, 6:4) |
04.04.2024 | Florianopolis | Joao Lucas Reis Da Silva | clay | Second round | L 1:2 (6:1, 3:6, 4:6) |
02.04.2024 | Florianopolis | Gonzalo Villanueva | clay | First round | W 2:1 (4:6, 7:6, 6:2) |
26.03.2024 | San Leopoldo | Gianluca Mager | clay | First round | L 1:2 (6:3, 3:6, 6:7) |
01.02.2024 | Piracicaba | Alexander Weis | clay | Second round | L 0:2 (3:6, 3:6) |
30.01.2024 | Piracicaba | Santiago Rodriguez Taverna | clay | First round | W 2:1 (4:6, 6:4, 7:5) |
29.01.2024 | Piracicaba | Jose Pereira | clay | Qialification final | W 2:0 (6:4, 6:3) |
06.11.2023 | Lima Dove | Joao Lucas Reis Da Silva | clay | Qialification final | L 1:2 (2:6, 7:5, 1:6) |
05.11.2023 | Lima Dove | Gastao Elias | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:2, 6:0) |
24.10.2023 | Curitiba | Camilo Ugo Carabelli | clay | First round | L 0:2 (6:7, 1:6) |
23.10.2023 | Curitiba | Franco Roncadelli | clay | Qialification final | W 2:0 (6:4, 6:1) |
22.10.2023 | Curitiba | Igor Gimenez | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:2, 6:2) |
03.10.2023 | Campinas | Felipe Meligeni Alves | clay | First round | L 0:2 (2:6, 6:7) |
01.10.2023 | Campinas | Lorenzo Claverie | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 6:2) |
12.09.2023 | Santa Cruz de la Sierra | Thiago Agustin Tirante | clay | First round | L 1:1 (2:6, 6:3, 2:0) Retired |
22.08.2023 | Lima | Ignacio Buse | clay | First round | L 1:2 (6:3, 3:6, 2:6) |
31.07.2023 | San Marino | Carlos Taberner | clay | Qialification final | L 1:2 (5:7, 7:5, 2:6) |
30.07.2023 | San Marino | Gonzalo Villanueva | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:0, 6:1) |