Ernests Gulbis - Michael Geerts
home
away
-
-
Pau 2022 (indoor hard)
Head to heads | ||
---|---|---|
Ernests Gulbis | 1:1 | Michael Geerts |
Latvia | Country | Belgium |
0 | Ranking | 274 |
146 (pts 50, tourn. 5) | Ranking by surface | 212 (pts 25, tourn. 10) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
13.06.2022 | Montechiarugolo | Michael Geerts - Ernests Gulbis | clay | 2:0 (6:4, 6:2) |
21.02.2022 | Pau | Ernests Gulbis - Michael Geerts | indoor hard | 2:0 (6:3, 6:2) |
Ernests Gulbis - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
26.01.2023 | Ottignies | Gauthier Onclin | indoor hard | Second round | L 1:2 (7:6, 2:6, 3:6) |
24.01.2023 | Ottignies | Lukas Klein | indoor hard | First round | W 2:0 (6:4, 6:2) |
24.01.2023 | Ottignies | Tibo Colson | indoor hard | Qialification final | L 0:1 (2:6, 0:3) Retired |
23.01.2023 | Ottignies | Charles Broom | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:1 (1:6, 6:4, 7:6) |
17.01.2023 | Tenerife | Alexander Shevchenko | hard | First round | L 0:2 (4:6, 3:6) |
16.01.2023 | Tenerife | Christian Harrison | hard | Qialification final | W 2:1 (6:1, 2:6, 6:3) |
15.01.2023 | Tenerife | Gabriel Decamps | hard | Qualifications - 1st round | W 1:0 (6:1, 0:0) Retired |
18.10.2022 | Vilnus | Mate Valkusz | indoor hard | First round | L 0:2 (2:6, 3:6) |
25.09.2022 | Sofia | Ugo Humbert | indoor hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (3:6, 2:6) |
08.08.2022 | San Marino | Filip Cristian Jianu | clay | First round | L 0:2 (6:7, 0:6) |
04.08.2022 | Cordenons | Alexandre Muller | clay | Second round | L 0:1 (3:6, 0:2) Retired |
03.08.2022 | Cordenons | Nikolas Sanchez-Izquierdo | clay | First round | W 2:0 (7:6, 6:4) |
31.07.2022 | Zug | Dominic Stephan Stricker | clay | Final | L 1:2 (7:5, 1:6, 3:6) |
30.07.2022 | Zug | Dimitar Kuzmanov | clay | Semi-finals | W 2:0 (6:4, 6:1) |
29.07.2022 | Zug | Dennis Novak | clay | Quarter-finals | W 2:0 (6:1, 7:6) |
28.07.2022 | Zug | Ugo Blanchet | clay | Second round | W 2:0 (6:4, 7:6) |
26.07.2022 | Zug | Gianluca Mager | clay | First round | W 2:1 (6:7, 6:4, 6:2) |
25.07.2022 | Zug | Yshai Oliel | clay | Qialification final | W 2:1 (0:6, 7:5, 6:4) |
24.07.2022 | Zug | Anton Matusevich | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:2) |
19.07.2022 | Trieste | Santiago Fa Rodriguez Taverna | clay | First round | L 0:2 (4:6, 6:7) |
Michael Geerts - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
27.03.2024 | Napoli | Filip Krajinovic | clay | First round | L 0:2 (5:7, 4:6) |
25.03.2024 | Napoli | Elias Ymer | clay | Qialification final | W 2:0 (6:4, 7:6) |
24.03.2024 | Napoli | Peter Buldorini | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:1) |
27.02.2024 | Lille | Hazem Naow | indoor hard | First round | L 1:2 (6:4, 4:6, 5:7) |
26.02.2024 | Lille | Oscar Otte | indoor hard | Qialification final | W 2:1 (5:7, 7:6, 6:4) |
25.02.2024 | Lille | Kenny de Schepper | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:1 (6:7, 6:3, 6:4) |
18.02.2024 | Pau | Kenny de Schepper | indoor hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:3, 2:6, 3:6) |
17.02.2024 | Cherbourg | Matteo Martineau | indoor hard | Semi-finals | L 0:2 (5:7, 4:6) |
16.02.2024 | Cherbourg | Mark Lajal | indoor hard | Quarter-finals | W 2:0 (6:1, 6:3) |
14.02.2024 | Cherbourg | Brandon Nakashima | indoor hard | Second round | W 2:0 (6:4, 6:4) |
12.02.2024 | Cherbourg | Oscar Otte | indoor hard | First round | W 2:1 (6:7, 6:3, 6:4) |
29.01.2024 | Koblenz | Charles Broom | indoor hard | Qialification final | L 0:2 (4:6, 6:7) |
28.01.2024 | Koblenz | Liam Gavrielides | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:1 (7:6, 3:6, 6:4) |
23.01.2024 | Ottignies | Alibek Kachmazov | indoor hard | Qialification final | L 1:2 (6:3, 2:6, 2:6) |
22.01.2024 | Ottignies | Steven Diez | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 6:3) |
16.01.2024 | Tenerife | Pedro Martinez Portero | hard | First round | L 0:2 (6:7, 6:7) |
15.01.2024 | Tenerife | Aidan Mchugh | hard | Qialification final | W 2:0 (6:3, 6:3) |
14.01.2024 | Tenerife | John Echeverria | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 6:3) |
09.01.2024 | Oeiras 2 | Martin Damm | clay | First round | L 0:2 (6:7, 4:6) |
02.01.2024 | Oeiras 1 | Jaime Faria | clay | First round | L 0:2 (6:7, 2:6) |