Franco Agamenone - Kaichi Uchida
home
away
-
-
Forli 3 2022 (indoor hard)
Head to heads | ||
---|---|---|
Franco Agamenone | 1:1 | Kaichi Uchida |
Argentina | Country | Japan |
200 | Ranking | 556 |
221 (pts 23, tourn. 4) | Ranking by surface | 257 (pts 18, tourn. 6) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
26.06.2023 | Wimbledon | Franco Agamenone - Kaichi Uchida | grass | 1:2 (6:4, 6:7, 2:6) |
20.01.2022 | Forli 3 | Franco Agamenone - Kaichi Uchida | indoor hard | 2:0 (6:2, 6:4) |
Franco Agamenone - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
28.03.2024 | Napoli | Matteo Martineau | clay | First round | L 1:2 (6:3, 6:7, 2:6) |
16.03.2024 | Szekesfehervar | Titouan Droguet | indoor hard | Semi-finals | L 0:2 (2:6, 2:6) |
15.03.2024 | Szekesfehervar | Zdenek Kolar | indoor hard | Quarter-finals | W 2:1 (4:6, 7:6, 6:3) |
13.03.2024 | Szekesfehervar | Nerman Fatic | indoor hard | Second round | W 2:1 (4:6, 6:3, 6:0) |
11.03.2024 | Szekesfehervar | Abedallah Shelbayh | indoor hard | First round | W 2:0 (7:6, 6:0) |
27.02.2024 | Tenerife 3 | Mikhail Kukushkin | hard | First round | L 0:2 (6:7, 3:6) |
22.02.2024 | Tenerife 2 | Henrique Rocha | clay | Second round | L 0:2 (3:6, 3:6) |
20.02.2024 | Tenerife 2 | Steven Diez | clay | First round | W 2:1 (7:5, 3:6, 6:2) |
31.01.2024 | Koblenz | Stefano Travaglia | indoor hard | First round | L 0:2 (4:6, 5:7) |
29.01.2024 | Koblenz | Hazem Naow | indoor hard | Qialification final | L 0:2 (0:6, 1:6) |
24.01.2024 | Ottignies | Abedallah Shelbayh | indoor hard | First round | L 0:2 (4:6, 3:6) |
15.01.2024 | Tenerife | Ricardas Berankis | hard | First round | L 0:2 (2:6, 2:6) |
10.01.2024 | Australian Open | Edward Winter | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
14.11.2023 | Montevideo | Pedro Sakamoto | clay | First round | L 0:2 (4:6, 1:6) |
07.11.2023 | Lima Dove | Elias Ymer | clay | First round | L 1:2 (6:3, 1:6, 4:6) |
01.11.2023 | Guayaquil | Federico Coria | clay | Second round | L 1:2 (6:4, 4:6, 3:6) |
31.10.2023 | Guayaquil | Oliver Crawford | clay | First round | W 2:1 (6:3, 4:6, 6:1) |
16.10.2023 | Corrientes | Jozef Kovalik | clay | First round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
13.10.2023 | Buenos Aires 2 | Mariano Navone | clay | Quarter-finals | L 0:2 (3:6, 2:6) |
12.10.2023 | Buenos Aires 2 | Gonzalo Villanueva | clay | Second round | W 2:0 (7:6, 6:2) |
Kaichi Uchida - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
26.03.2024 | San Leopoldo | Felipe Meligeni Alves | clay | First round | L 1:2 (6:7, 6:2, 3:6) |
25.03.2024 | San Leopoldo | Gonzalo Villanueva | clay | Qialification final | W 2:1 (3:6, 6:1, 6:2) |
24.03.2024 | San Leopoldo | Jose Pereira | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:2) |
18.03.2024 | Asuncion | Valerio Aboian | clay | Qialification final | L 1:2 (6:4, 6:7, 1:6) |
25.02.2024 | New Delhi | Jonas Forejtek | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (3:6, 3:6) |
19.02.2024 | Pune | Vasek Pospisil | hard | Qialification final | L 1:2 (7:6, 6:7, 2:6) |
18.02.2024 | Pune | Dan Added | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 6:1) |
05.02.2024 | Chennai | Stefano Napolitano | hard | First round | L 0:2 (1:6, 2:6) |
14.01.2024 | Nonthaburi 3 | Tennys Sandgren | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (1:6, 5:7) |
09.01.2024 | Nonthaburi 2 | Rio Noguchi | hard | First round | L 1:2 (7:5, 2:6, 6:7) |
01.01.2024 | Nonthaburi 1 | Rio Noguchi | hard | Qialification final | L 1:2 (7:6, 1:6, 2:6) |
31.12.2023 | Nonthaburi 1 | Yunseong Chung | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:0) |
29.11.2023 | Yokkaichi | Zizou Bergs | hard | Second round | L 0:2 (4:6, 3:6) |
28.11.2023 | Yokkaichi | Ji Sung Nam | hard | First round | W 2:1 (7:6, 2:6, 6:1) |
14.11.2023 | Kobe | Sho Shimabukuro | hard | First round | L 0:2 (1:6, 6:7) |
07.11.2023 | Matsuyama | Duje Ajdukovic | indoor hard | First round | L 0:2 (4:6, 4:6) |
01.11.2023 | Sydney | Shintaro Mochizuki | hard | Second round | L 0:2 (6:7, 5:7) |
30.10.2023 | Sydney | Yuta Shimizu | hard | First round | W 2:0 (6:3, 6:2) |
24.10.2023 | Playford | James Duckworth | hard | First round | L 0:2 (4:6, 6:7) |
14.10.2023 | Tokyo | Marcos Giron | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (4:6, 3:6) |