Pavel Kotov - Kacper Zuk
home
away
-
-
Astana 2021 (indoor hard)
Head to heads | ||
---|---|---|
Pavel Kotov | 1:1 | Kacper Zuk |
Russia | Country | Poland |
69 | Ranking | 631 |
42 (pts 197, tourn. 9) | Ranking by surface | 175 (pts 35, tourn. 9) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
23.03.2022 | Biel | Pavel Kotov - Kacper Zuk | indoor hard | 0:2 (4:6, 4:6) |
19.09.2021 | Astana | Pavel Kotov - Kacper Zuk | indoor hard | 2:0 (6:2, 6:3) |
Pavel Kotov - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
15.04.2024 | Barcelona | Sebastian Ofner | clay | First round | L 1:2 (7:5, 3:6, 2:6) |
06.04.2024 | Casablanca | Roberto Carballes Baena | clay | Semi-finals | L 0:2 (4:6, 2:6) |
05.04.2024 | Casablanca | Fabio Fognini | clay | Quarter-finals | W 2:0 (6:1, 6:2) |
03.04.2024 | Casablanca | Flavio Cobolli | clay | Second round | W 2:0 (6:1, 7:6) |
01.04.2024 | Casablanca | Elliot Benchetrit | clay | First round | W 2:0 (7:5, 6:3) |
20.03.2024 | Miami | Luca Van Assche | hard | First round | L 0:2 (3:6, 5:7) |
08.03.2024 | Indial Wells | Alejandro Tabilo | hard | First round | L 1:2 (6:4, 3:6, 5:7) |
26.02.2024 | Dubai | Sebastian Korda | hard | First round | L 0:2 (0:6, 2:6) |
21.02.2024 | Doha | Ugo Humbert | hard | Second round | L 0:2 (4:6, 1:6) |
19.02.2024 | Doha | Lorenzo Sonego | hard | First round | W 2:0 (6:2, 7:5) |
17.01.2024 | Australian Open | Flavio Cobolli | hard | Second round | L 1:3 (5:7, 3:6, 7:5, 2:6) |
14.01.2024 | Australian Open | Arthur Rinderknech | hard | First round | W 3:2 (7:5, 6:1, 6:7, 6:7, 6:3) |
05.01.2024 | Hong Kong | Emil Ruusuvuori | hard | Quarter-finals | L 0:2 (3:6, 6:7) |
03.01.2024 | Hong Kong | Lorenzo Musetti | hard | Second round | W 2:0 (6:4, 6:3) |
01.01.2024 | Hong Kong | Nuno Borges | hard | First round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
10.11.2023 | Sofia | Adrian Mannarino | indoor hard | Semi-finals | L 0:2 (2:6, 6:7) |
09.11.2023 | Sofia | Marton Fucsovics | indoor hard | Quarter-finals | W 2:0 (6:3, 7:6) |
08.11.2023 | Sofia | Sebastian Baez | indoor hard | Second round | W 1:0 (3:6, 7:6) Retired |
07.11.2023 | Sofia | Alexandar Lazarov | indoor hard | First round | W 2:1 (3:6, 6:1, 6:2) |
22.10.2023 | Stockholm | Gael Monfils | indoor hard | Final | L 1:2 (6:4, 6:7, 3:6) |
Kacper Zuk - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
14.02.2024 | Glasgow | Clement Chidekh | indoor hard | First round | L 0:2 (5:7, 2:6) |
05.02.2024 | Nottingham 1 | Alastair Gray | indoor hard | Qialification final | L 1:2 (6:4, 6:7, 4:6) |
01.11.2023 | Ismaning | Maximilian Marterer | indoor hard | Second round | L 0:2 (3:6, 6:7) |
31.10.2023 | Ismaning | Adrian Andreev | indoor hard | First round | W 2:0 (7:6, 6:4) |
30.10.2023 | Ismaning | Jiri Vesely | indoor hard | Qialification final | W 2:1 (5:7, 6:4, 6:3) |
23.10.2023 | Ortisei | Mark Lajal | indoor hard | First round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
09.10.2023 | Bratislava $114K | Illya Marchenko | indoor hard | Qialification final | L 0:2 (5:7, 5:7) |
08.10.2023 | Bratislava $114K | Marko Topo | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:5, 7:6) |
12.09.2023 | Rennes | Gregoire Barrere | indoor hard | First round | L 0:2 (3:6, 1:6) |
04.09.2023 | Istanbul | Johannus Monday | hard | First round | L 1:2 (6:4, 1:6, 4:6) |
17.08.2023 | Grodzisk Mazowiecki | Elias Ymer | hard | Quarter-finals | L 0:2 (3:6, 4:6) |
16.08.2023 | Grodzisk Mazowiecki | Viktor Durasovic | hard | Second round | W 2:1 (6:4, 3:6, 7:5) |
15.08.2023 | Grodzisk Mazowiecki | Akira Santillan | hard | First round | W 2:0 (6:3, 6:2) |
20.06.2023 | Poznan | Carlos Taberner | clay | First round | L 0:2 (4:6, 6:7) |
13.06.2023 | Bratislava $69K | Zdenek Kolar | clay | First round | L 1:2 (6:4, 5:7, 2:6) |
22.05.2023 | Skopje | Max Houkes | clay | First round | L 0:2 (1:6, 1:6) |
15.05.2023 | Oeiras 4 | Nino Serdarusic | clay | Qialification final | L 0:2 (6:7, 5:7) |
14.05.2023 | Oeiras 4 | Pierre-Hugues Herbert | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
19.04.2023 | Roseto Degli Abruzzi 1 | Dalibor Svrcina | clay | First round | L 0:2 (5:7, 0:6) |
12.04.2023 | Split 1 | Norbert Gombos | clay | Second round | L 1:2 (3:6, 6:3, 6:7) |