Benjamin Bonzi - Kacper Zuk
home
away
-
-
Cassis 2021 (hard)
Head to heads | ||
---|---|---|
Benjamin Bonzi | 2:0 | Kacper Zuk |
France | Country | Poland |
170 | Ranking | 433 |
91 (pts 230, tourn. 11) | Ranking by surface | 295 (pts 53, tourn. 9) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
16.09.2021 | Rennes | Kacper Zuk - Benjamin Bonzi | indoor hard | 0:2 (6:7, 3:6) |
11.09.2021 | Cassis | Benjamin Bonzi - Kacper Zuk | hard | 2:0 (6:3, 6:4) |
Benjamin Bonzi - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
27.03.2024 | Napoli | Matteo Gigante | clay | First round | L 0:2 (3:6, 0:6) |
28.02.2024 | New Delhi | Yuta Shimizu | hard | Second round | L 0:2 (5:7, 4:6) |
28.02.2024 | New Delhi | Yuta Shimizu | hard | Second round | L 0:2 (5:7, 4:6) |
27.02.2024 | New Delhi | Enzo Couacaud | hard | First round | W 2:1 (6:7, 6:2, 6:1) |
19.02.2024 | Pune | Raphael Collignon | hard | Qialification final | L 1:2 (5:7, 7:6, 3:6) |
14.02.2024 | Bengalaru | Maks Kasnikowski | hard | Second round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
13.02.2024 | Bengalaru | Philip Sekulic | hard | First round | W 2:0 (6:3, 6:2) |
05.02.2024 | Marseille | Alexander Shevchenko | indoor hard | First round | L 0:2 (6:7, 4:6) |
29.01.2024 | Montpellier | Michael Mmoh | indoor hard | First round | L 0:2 (3:6, 5:7) |
24.01.2024 | Ottignies | Adrian Andreev | indoor hard | First round | L 1:2 (4:6, 6:4, 3:6) |
15.01.2024 | Australian Open | Lorenzo Musetti | hard | First round | L 1:3 (6:7, 6:7, 6:4, 2:6) |
08.01.2024 | Auckland | Alexandre Muller | hard | First round | L 0:2 (3:6, 5:7) |
01.01.2024 | Hong Kong | Emil Ruusuvuori | hard | First round | L 1:2 (7:6, 2:6, 1:6) |
31.10.2023 | Paris | Dusan Lajovic | indoor hard | First round | L 0:2 (5:7, 3:6) |
29.10.2023 | Brest | Pedro Martinez Portero | indoor hard | Final | L 0:2 (6:7, 6:7) |
28.10.2023 | Brest | Hugo Gaston | indoor hard | Semi-finals | W 2:1 (3:6, 6:2, 6:4) |
27.10.2023 | Brest | Arthur Fery | indoor hard | Quarter-finals | W 2:0 (6:3, 6:4) |
25.10.2023 | Brest | Calvin Hemery | indoor hard | Second round | W 2:1 (4:6, 7:6, 6:2) |
23.10.2023 | Brest | Pablo Llamas Ruiz | indoor hard | First round | W 2:0 (6:3, 7:5) |
17.10.2023 | Antwerp | Alexander Shevchenko | indoor hard | First round | L 1:2 (7:6, 6:7, 3:6) |
Kacper Zuk - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
14.02.2024 | Glasgow | Clement Chidekh | indoor hard | First round | L 0:2 (5:7, 2:6) |
05.02.2024 | Nottingham 1 | Alastair Gray | indoor hard | Qialification final | L 1:2 (6:4, 6:7, 4:6) |
01.11.2023 | Ismaning | Maximilian Marterer | indoor hard | Second round | L 0:2 (3:6, 6:7) |
31.10.2023 | Ismaning | Adrian Andreev | indoor hard | First round | W 2:0 (7:6, 6:4) |
30.10.2023 | Ismaning | Jiri Vesely | indoor hard | Qialification final | W 2:1 (5:7, 6:4, 6:3) |
23.10.2023 | Ortisei | Mark Lajal | indoor hard | First round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
09.10.2023 | Bratislava $114K | Illya Marchenko | indoor hard | Qialification final | L 0:2 (5:7, 5:7) |
08.10.2023 | Bratislava $114K | Marko Topo | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:5, 7:6) |
12.09.2023 | Rennes | Gregoire Barrere | indoor hard | First round | L 0:2 (3:6, 1:6) |
04.09.2023 | Istanbul | Johannus Monday | hard | First round | L 1:2 (6:4, 1:6, 4:6) |
17.08.2023 | Grodzisk Mazowiecki | Elias Ymer | hard | Quarter-finals | L 0:2 (3:6, 4:6) |
16.08.2023 | Grodzisk Mazowiecki | Viktor Durasovic | hard | Second round | W 2:1 (6:4, 3:6, 7:5) |
15.08.2023 | Grodzisk Mazowiecki | Akira Santillan | hard | First round | W 2:0 (6:3, 6:2) |
20.06.2023 | Poznan | Carlos Taberner | clay | First round | L 0:2 (4:6, 6:7) |
13.06.2023 | Bratislava $69K | Zdenek Kolar | clay | First round | L 1:2 (6:4, 5:7, 2:6) |
22.05.2023 | Skopje | Max Houkes | clay | First round | L 0:2 (1:6, 1:6) |
15.05.2023 | Oeiras 4 | Nino Serdarusic | clay | Qialification final | L 0:2 (6:7, 5:7) |
14.05.2023 | Oeiras 4 | Pierre-Hugues Herbert | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
19.04.2023 | Roseto Degli Abruzzi 1 | Dalibor Svrcina | clay | First round | L 0:2 (5:7, 0:6) |
12.04.2023 | Split 1 | Norbert Gombos | clay | Second round | L 1:2 (3:6, 6:3, 6:7) |