Yasutaka Uchiyama - Kacper Zuk
home
away
-
-
US Open 2021 (hard)
Head to heads | ||
---|---|---|
Yasutaka Uchiyama | 1:1 | Kacper Zuk |
Japan | Country | Poland |
245 | Ranking | 433 |
197 (pts 91, tourn. 16) | Ranking by surface | 295 (pts 53, tourn. 9) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
10.01.2023 | Nonthaburi 2 | Yasutaka Uchiyama - Kacper Zuk | hard | 2:0 (6:2, 6:1) |
25.08.2021 | US Open | Yasutaka Uchiyama - Kacper Zuk | hard | 0:2 (5:7, 6:7) |
Yasutaka Uchiyama - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
13.03.2024 | Hamburg | Henri Squire | indoor hard | Second round | L 0:2 (4:6, 2:6) |
11.03.2024 | Hamburg | Jan Choinski | indoor hard | First round | W 2:0 (6:4, 7:6) |
03.03.2024 | Lugano | Jakub Paul | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:3) |
10.02.2024 | Burnie 2 | Dane Sweeny | hard | Semi-finals | L 0:1 (2:6, 1:3) Retired |
09.02.2024 | Burnie 2 | Christian Langmo | hard | Quarter-finals | W 2:0 (6:2, 6:2) |
03.02.2024 | Burnie | Alex Bolt | hard | Semi-finals | L 1:2 (7:6, 6:7, 3:6) |
02.02.2024 | Burnie | Marc Polmans | hard | Quarter-finals | W 2:1 (3:6, 6:3, 6:4) |
30.01.2024 | Burnie | Yusuke Takahashi | hard | Second round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
11.01.2024 | Nonthaburi 2 | Rio Noguchi | hard | Quarter-finals | L 0:1 (2:6, 0:1) Retired |
10.01.2024 | Nonthaburi 2 | Chak Lam Coleman Wong | hard | Second round | W 2:1 (6:7, 6:1, 6:4) |
08.01.2024 | Nonthaburi 2 | Bernard Tomic | hard | First round | W 2:1 (6:4, 2:6, 7:6) |
01.01.2024 | Nonthaburi 1 | Gauthier Onclin | hard | First round | L 0:2 (5:7, 2:6) |
25.11.2023 | Yokohama | Yuta Shimizu | hard | Semi-finals | L 0:0 (-:-) Retired |
24.11.2023 | Yokohama | Li Tu | hard | Quarter-finals | W 2:0 (7:6, 7:5) |
22.11.2023 | Yokohama | Seong Chan Hong | hard | Second round | W 2:1 (2:6, 6:4, 6:4) |
20.11.2023 | Yokohama | Yunseong Chung | hard | Qialification final | W 2:1 (6:4, 6:7, 7:6) |
15.11.2023 | Kobe | Jurij Rodionov | hard | First round | L 0:2 (6:7, 4:6) |
13.11.2023 | Kobe | Blake Ellis | hard | Qialification final | W 2:0 (6:4, 7:5) |
09.11.2023 | Matsuyama | August Holmgren | indoor hard | Second round | L 0:2 (6:7, 6:7) |
07.11.2023 | Matsuyama | Tung-Lin Wu | indoor hard | First round | W 2:0 (6:4, 6:1) |
Kacper Zuk - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
14.02.2024 | Glasgow | Clement Chidekh | indoor hard | First round | L 0:2 (5:7, 2:6) |
05.02.2024 | Nottingham 1 | Alastair Gray | indoor hard | Qialification final | L 1:2 (6:4, 6:7, 4:6) |
01.11.2023 | Ismaning | Maximilian Marterer | indoor hard | Second round | L 0:2 (3:6, 6:7) |
31.10.2023 | Ismaning | Adrian Andreev | indoor hard | First round | W 2:0 (7:6, 6:4) |
30.10.2023 | Ismaning | Jiri Vesely | indoor hard | Qialification final | W 2:1 (5:7, 6:4, 6:3) |
23.10.2023 | Ortisei | Mark Lajal | indoor hard | First round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
09.10.2023 | Bratislava $114K | Illya Marchenko | indoor hard | Qialification final | L 0:2 (5:7, 5:7) |
08.10.2023 | Bratislava $114K | Marko Topo | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:5, 7:6) |
12.09.2023 | Rennes | Gregoire Barrere | indoor hard | First round | L 0:2 (3:6, 1:6) |
04.09.2023 | Istanbul | Johannus Monday | hard | First round | L 1:2 (6:4, 1:6, 4:6) |
17.08.2023 | Grodzisk Mazowiecki | Elias Ymer | hard | Quarter-finals | L 0:2 (3:6, 4:6) |
16.08.2023 | Grodzisk Mazowiecki | Viktor Durasovic | hard | Second round | W 2:1 (6:4, 3:6, 7:5) |
15.08.2023 | Grodzisk Mazowiecki | Akira Santillan | hard | First round | W 2:0 (6:3, 6:2) |
20.06.2023 | Poznan | Carlos Taberner | clay | First round | L 0:2 (4:6, 6:7) |
13.06.2023 | Bratislava $69K | Zdenek Kolar | clay | First round | L 1:2 (6:4, 5:7, 2:6) |
22.05.2023 | Skopje | Max Houkes | clay | First round | L 0:2 (1:6, 1:6) |
15.05.2023 | Oeiras 4 | Nino Serdarusic | clay | Qialification final | L 0:2 (6:7, 5:7) |
14.05.2023 | Oeiras 4 | Pierre-Hugues Herbert | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
19.04.2023 | Roseto Degli Abruzzi 1 | Dalibor Svrcina | clay | First round | L 0:2 (5:7, 0:6) |
12.04.2023 | Split 1 | Norbert Gombos | clay | Second round | L 1:2 (3:6, 6:3, 6:7) |