Vit Kopriva - Dmitry Popko
home
away
-
-
Poznan 2021 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Vit Kopriva | 0:1 | Dmitry Popko |
Czech Republic | Country | Kazakhstan |
116 | Ranking | 276 |
79 (pts 294, tourn. 22) | Ranking by surface | 122 (pts 208, tourn. 20) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
27.07.2021 | Poznan | Vit Kopriva - Dmitry Popko | clay | 1:2 (4:6, 6:4, 5:7) |
Vit Kopriva - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
20.03.2024 | Miami | Christopher O\'Connell | hard | First round | L 0:2 (2:6, 4:6) |
19.03.2024 | Miami | Jeff Wolf | hard | Qialification final | W 2:1 (6:3, 1:6, 6:4) |
13.03.2024 | Phoenix | Aleksandar Vukic | hard | First round | L 0:2 (1:6, 0:6) |
12.03.2024 | Phoenix | Emilio Nava | hard | Qialification final | L 0:2 (4:6, 4:6) |
11.03.2024 | Phoenix | Beibit Zhukayev | hard | Qualifications - 1st round | W 1:1 (6:7, 6:3, 5:0) Retired |
06.03.2024 | Indial Wells | Constant Lestienne | hard | Qialification final | L 0:2 (1:6, 3:6) |
19.02.2024 | Doha | Fabian Marozsan | hard | First round | L 0:2 (5:7, 6:7) |
18.02.2024 | Doha | Maximilian Marterer | hard | Qialification final | W 2:0 (6:3, 6:1) |
17.02.2024 | Doha | Mubarak Shannan Zayid | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
13.02.2024 | Manama | Laurent Lokoli | hard | First round | L 0:2 (1:6, 4:6) |
04.02.2024 | Davis Сup World Group | Orel Kimhi | indoor hard | First round | W 2:1 (3:6, 6:3, 11:9) |
25.01.2024 | Quimper | Matteo Martineau | indoor hard | Second round | L 0:2 (5:7, 4:6) |
24.01.2024 | Quimper | Lucas Pouille | indoor hard | First round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
15.01.2024 | Australian Open | Sebastian Korda | hard | First round | L 2:3 (1:6, 4:6, 6:2, 6:4, 2:6) |
12.01.2024 | Australian Open | Oliver Crawford | hard | Qialification final | W 2:0 (6:4, 6:4) |
11.01.2024 | Australian Open | Oriol Roca Batalla | hard | Qualifications - 2nd round | W 2:0 (6:3, 6:3) |
09.01.2024 | Australian Open | Calvin Hemery | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 6:3) |
24.10.2023 | Curitiba | Lukas Neumayer | clay | First round | L 0:2 (0:6, 6:7) |
20.10.2023 | Corrientes | Andrea Pellegrino | clay | Semi-finals | L 0:2 (1:6, 3:6) |
19.10.2023 | Corrientes | Federico Delbonis | clay | Quarter-finals | W 2:0 (6:4, 6:3) |
Dmitry Popko - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
22.03.2024 | Merida | Tristan Boyer | clay | Quarter-finals | L 1:2 (6:1, 2:6, 3:6) |
19.03.2024 | Merida | Thomas Fancutt | clay | First round | W 2:0 (6:4, 7:5) |
03.02.2024 | Davis Сup World Group | Francisco Cerundolo | clay | L 0:2 (5:7, 2:6) | |
20.01.2024 | Tigre 1 | Facundo Bagnis | clay | Semi-finals | L 0:2 (4:6, 5:7) |
19.01.2024 | Tigre 1 | Andrea Collarini | clay | Quarter-finals | W 2:0 (6:4, 6:4) |
18.01.2024 | Tigre 1 | Jozef Kovalik | clay | Second round | W 1:0 (6:3, 5:2) Retired |
16.01.2024 | Tigre 1 | Carlos Sanchez Jover | clay | First round | W 2:0 (6:3, 7:6) |
14.01.2024 | Buenos Aires | Gonzalo Bueno | clay | Final | L 1:2 (4:6, 6:2, 6:7) |
13.01.2024 | Buenos Aires | Joao Fonseca | clay | Semi-finals | W 2:0 (6:2, 6:4) |
12.01.2024 | Buenos Aires | Tristan Boyer | clay | Quarter-finals | W 2:0 (7:6, 6:3) |
10.01.2024 | Buenos Aires | Timo Stodder | clay | Second round | W 2:0 (7:6, 6:4) |
09.01.2024 | Buenos Aires | Orlando Luz | clay | First round | W 2:1 (5:7, 6:4, 6:1) |
06.11.2023 | Knoxville | Mats Rosenkranz | indoor hard | Qialification final | L 1:2 (4:6, 7:5, 3:6) |
05.11.2023 | Knoxville | Stefan Kozlov | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:3) |
26.07.2023 | Nur-Sultan 1 | Khumoun Sultanov | hard | Second round | L 1:1 (6:7, 6:0, 2:1) Retired |
25.07.2023 | Nur-Sultan 1 | Koray Kirci | hard | First round | W 2:1 (6:4, 4:6, 6:1) |
16.07.2023 | Tampere | Matthew Dellavedova | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (7:6, 2:6, 5:7) |
11.07.2023 | San Benedetto | Dimitar Kuzmanov | clay | First round | L 0:2 (2:6, 3:6) |
10.07.2023 | San Benedetto | Gabriele Piraino | clay | Qialification final | W 2:0 (6:3, 6:2) |
03.07.2023 | Milan | Giovanni Oradini | clay | Qialification final | L 1:2 (6:1, 3:6, 5:7) |