Damir Dzumhur - Andrea Collarini
home
away
-
-
Trieste 2021 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Damir Dzumhur | 1:0 | Andrea Collarini |
Bosnia-Herzegovina | Country | USA |
155 | Ranking | 283 |
320 (pts 68, tourn. 10) | Ranking by surface | 101 (pts 239, tourn. 30) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
28.07.2021 | Trieste | Damir Dzumhur - Andrea Collarini | clay | 2:0 (6:0, 7:5) |
Damir Dzumhur - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
18.03.2024 | Miami | Thiago Seyboth Wild | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (4:6, 2:6) |
11.03.2024 | Phoenix | Cristian Garin | hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:3, 6:7, 3:6) |
04.03.2024 | Indial Wells | Andrea Vavassori | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (4:6, 3:6) |
24.02.2024 | Dubai | Arthur Cazaux | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (3:6, 3:6) |
18.02.2024 | Doha | Giulio Zeppieri | hard | Qialification final | L 0:2 (5:7, 1:6) |
17.02.2024 | Doha | Fabio Fognini | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 7:6) |
16.02.2024 | Manama | Richard Gasquet | hard | Semi-finals | L 0:2 (3:6, 6:7) |
15.02.2024 | Manama | Daniel Rincon | hard | Quarter-finals | W 2:0 (6:4, 6:4) |
14.02.2024 | Manama | Adrian Andreev | hard | Second round | W 2:0 (6:0, 6:1) |
13.02.2024 | Manama | Alessandro Giannessi | hard | First round | W 2:0 (6:3, 6:1) |
27.01.2024 | Ottignies | Borna Coric | indoor hard | Semi-finals | L 0:2 (5:7, 6:7) |
26.01.2024 | Ottignies | Henri Squire | indoor hard | Quarter-finals | W 2:0 (6:4, 7:5) |
25.01.2024 | Ottignies | Zsombor Piros | indoor hard | Second round | W 2:0 (6:3, 6:4) |
24.01.2024 | Ottignies | Alibek Kachmazov | indoor hard | First round | W 1:1 (6:7, 6:3, 1:0) Retired |
10.01.2024 | Australian Open | Giulio Zeppieri | hard | Qualifications - 2nd round | L 0:2 (3:6, 2:6) |
09.01.2024 | Australian Open | Timofey Skatov | hard | Qualifications - 1st round | W 2:1 (4:6, 6:3, 6:3) |
03.01.2024 | Canberra | Alexander Ritschard | hard | Second round | L 0:1 (1:6, 1:2) Retired |
02.01.2024 | Canberra | Arthur Rinderknech | hard | First round | W 2:1 (6:4, 3:6, 6:3) |
15.11.2023 | Danderyd | Maxime Cressy | indoor hard | Second round | L 1:2 (3:6, 7:6, 5:7) |
14.11.2023 | Danderyd | Elmer Moller | indoor hard | First round | W 2:0 (6:4, 6:1) |
Andrea Collarini - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
28.03.2024 | San Leopoldo | Enzo Couacaud | clay | Second round | L 1:2 (1:6, 6:3, 4:6) |
26.03.2024 | San Leopoldo | Alexander Weis | clay | First round | W 2:0 (6:3, 6:4) |
19.03.2024 | Asuncion | Roman Andres Burruchaga | clay | First round | L 0:2 (4:6, 4:6) |
14.03.2024 | Santiago | Gustavo Heide | clay | Second round | L 0:2 (5:7, 1:6) |
12.03.2024 | Santiago | Edoardo Lavagno | clay | First round | W 2:0 (6:3, 6:1) |
04.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Matheus Pucinelli De Almeida | clay | First round | L 0:2 (1:6, 1:6) |
04.02.2024 | Cordoba Open | Luciano Darderi | clay | Qialification final | L 0:2 (3:6, 6:7) |
03.02.2024 | Cordoba Open | Ivan Gakhov | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:6, 6:1) |
22.01.2024 | Punta Del Este | Gustavo Heide | clay | First round | L 0:2 (3:6, 3:6) |
19.01.2024 | Tigre 1 | Dmitry Popko | clay | Quarter-finals | L 0:2 (4:6, 4:6) |
18.01.2024 | Tigre 1 | Nikolas Sanchez-Izquierdo | clay | Second round | W 2:1 (3:6, 6:2, 6:3) |
16.01.2024 | Tigre 1 | Hernan Casanova | clay | First round | W 2:0 (6:0, 6:4) |
10.01.2024 | Australian Open | Harold Mayot | hard | Qualifications - 1st round | L 0:2 (6:7, 3:6) |
16.11.2023 | Montevideo | Tomas Barrios Vera | clay | Second round | L 0:2 (3:6, 2:6) |
14.11.2023 | Montevideo | Franco Roncadelli | clay | First round | W 2:1 (5:7, 6:3, 6:2) |
16.10.2023 | Corrientes | Marco Trungelliti | clay | First round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
09.10.2023 | Buenos Aires 2 | Juan Manuel Cerundolo | clay | First round | L 0:2 (3:6, 3:6) |
09.10.2023 | Buenos Aires | Juan Manuel Cerundolo | clay | First round | L 0:2 (3:6, 3:6) |
03.10.2023 | Campinas | Orlando Luz | clay | First round | L 0:2 (3:6, 2:6) |
19.09.2023 | Antofagasta | Joao Lucas Reis Da Silva | clay | First round | L 0:2 (6:7, 2:6) |