Kacper Zuk - Andrea Pellegrino
home
away
-
-
Biella 7 2021 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Kacper Zuk | 1:0 | Andrea Pellegrino |
Poland | Country | Italy |
631 | Ranking | 165 |
415 (pts 39, tourn. 8) | Ranking by surface | 89 (pts 262, tourn. 22) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
02.06.2021 | Biella 7 | Kacper Zuk - Andrea Pellegrino | clay | 2:0 (7:5, 7:5) |
Kacper Zuk - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
14.02.2024 | Glasgow | Clement Chidekh | indoor hard | First round | L 0:2 (5:7, 2:6) |
05.02.2024 | Nottingham 1 | Alastair Gray | indoor hard | Qialification final | L 1:2 (6:4, 6:7, 4:6) |
01.11.2023 | Ismaning | Maximilian Marterer | indoor hard | Second round | L 0:2 (3:6, 6:7) |
31.10.2023 | Ismaning | Adrian Andreev | indoor hard | First round | W 2:0 (7:6, 6:4) |
30.10.2023 | Ismaning | Jiri Vesely | indoor hard | Qialification final | W 2:1 (5:7, 6:4, 6:3) |
23.10.2023 | Ortisei | Mark Lajal | indoor hard | First round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
09.10.2023 | Bratislava $114K | Illya Marchenko | indoor hard | Qialification final | L 0:2 (5:7, 5:7) |
08.10.2023 | Bratislava $114K | Marko Topo | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:5, 7:6) |
12.09.2023 | Rennes | Gregoire Barrere | indoor hard | First round | L 0:2 (3:6, 1:6) |
04.09.2023 | Istanbul | Johannus Monday | hard | First round | L 1:2 (6:4, 1:6, 4:6) |
17.08.2023 | Grodzisk Mazowiecki | Elias Ymer | hard | Quarter-finals | L 0:2 (3:6, 4:6) |
16.08.2023 | Grodzisk Mazowiecki | Viktor Durasovic | hard | Second round | W 2:1 (6:4, 3:6, 7:5) |
15.08.2023 | Grodzisk Mazowiecki | Akira Santillan | hard | First round | W 2:0 (6:3, 6:2) |
20.06.2023 | Poznan | Carlos Taberner | clay | First round | L 0:2 (4:6, 6:7) |
13.06.2023 | Bratislava $69K | Zdenek Kolar | clay | First round | L 1:2 (6:4, 5:7, 2:6) |
22.05.2023 | Skopje | Max Houkes | clay | First round | L 0:2 (1:6, 1:6) |
15.05.2023 | Oeiras 4 | Nino Serdarusic | clay | Qialification final | L 0:2 (6:7, 5:7) |
14.05.2023 | Oeiras 4 | Pierre-Hugues Herbert | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
19.04.2023 | Roseto Degli Abruzzi 1 | Dalibor Svrcina | clay | First round | L 0:2 (5:7, 0:6) |
12.04.2023 | Split 1 | Norbert Gombos | clay | Second round | L 1:2 (3:6, 6:3, 6:7) |
Andrea Pellegrino - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
23.04.2024 | Rome 1 | Vilius Gaubas | clay | First round | L 0:2 (4:6, 1:6) |
14.04.2024 | Munich | Francesco Passaro | clay | Qialification final | L 0:2 (3:6, 4:6) |
13.04.2024 | Munich | Michael Geerts | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:6, 6:4) |
28.03.2024 | Girona | Jesper De Jong | clay | Second round | L 0:0 (4:1) Retired |
26.03.2024 | Girona | Rudolf Molleker | clay | First round | W 2:0 (6:3, 6:0) |
21.03.2024 | Murcia | Marco Trungelliti | clay | Second round | L 1:2 (5:7, 6:3, 3:6) |
19.03.2024 | Murcia | Daniel Merida Aguilar | clay | First round | W 2:1 (6:4, 6:7, 6:3) |
13.03.2024 | Szekesfehervar | Francesco Maestrelli | indoor hard | Second round | L 0:2 (1:6, 4:6) |
11.03.2024 | Szekesfehervar | Timofey Skatov | indoor hard | First round | W 2:1 (6:7, 6:2, 6:4) |
24.02.2024 | Santiago | Roman Andres Burruchaga | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (3:6, 6:4, 1:6) |
18.02.2024 | Rio de Janeiro | Francisco Comesana | clay | Qialification final | L 0:2 (3:6, 2:6) |
17.02.2024 | Rio de Janeiro | Thiago Agustin Tirante | clay | Qualifications - 1st round | W 2:1 (1:6, 6:4, 6:1) |
10.02.2024 | Buenos Aires | Andrea Vavassori | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (1:6, 6:7) |
10.01.2024 | Australian Open | Zsombor Piros | hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (7:6, 2:6, 1:6) |
22.11.2023 | Valencia | Roberto Bautista Agut | indoor hard | Second round | L 0:2 (5:7, 3:6) |
21.11.2023 | Valencia | Ivan Gakhov | indoor hard | First round | W 2:0 (6:3, 6:1) |
21.10.2023 | Corrientes | Mariano Navone | clay | Final | L 1:2 (6:3, 2:6, 3:6) |
20.10.2023 | Corrientes | Vit Kopriva | clay | Semi-finals | W 2:0 (6:1, 6:3) |
19.10.2023 | Corrientes | Federico Coria | clay | Quarter-finals | W 1:0 (6:0, 3:2) Retired |
18.10.2023 | Corrientes | Marco Trungelliti | clay | Second round | W 2:1 (6:1, 2:6, 6:4) |