Mikael Torpegaard - Roberto Cid Subervi
home
away
-
-
Orlando 1 2021 (hard)
Head to heads | ||
---|---|---|
Mikael Torpegaard | 0:2 | Roberto Cid Subervi |
Denmark | Country | Italy |
0 | Ranking | 396 |
508 (pts 15, tourn. 7) | Ranking by surface | 365 (pts 38, tourn. 6) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
26.07.2021 | Lexington | Roberto Cid Subervi - Mikael Torpegaard | hard | 2:1 (3:6, 6:4, 6:2) |
13.04.2021 | Orlando 1 | Mikael Torpegaard - Roberto Cid Subervi | hard | 0:2 (6:7, 3:6) |
Mikael Torpegaard - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
01.08.2022 | Lexington | Mukund Sasikumar | hard | First round | L 1:1 (3:6, 6:0, 4:1) Retired |
16.05.2022 | Shymkent 2 | Gabriel Decamps | clay | First round | L 0:2 (2:6, 4:6) |
11.05.2022 | Shymkent 1 | Viktor Durasovic | clay | Second round | L 0:2 (4:6, 6:7) |
09.05.2022 | Shymkent 1 | Kaichi Uchida | clay | First round | W 2:1 (6:3, 4:6, 6:3) |
26.04.2022 | Savannah | Jack Sock | clay | First round | L 1:2 (3:6, 7:6, 4:6) |
19.04.2022 | Tallahassee | Emilio Gomez | clay | First round | L 1:2 (6:3, 5:7, 4:6) |
18.04.2022 | Tallahassee | Andrew Harris | clay | Qialification final | W 2:0 (6:3, 6:4) |
12.04.2022 | Sarasota | Gijs Brouwer | clay | First round | L 1:2 (7:6, 4:6, 1:6) |
11.04.2022 | Sarasota | Christian Harrison | clay | Qialification final | L 0:2 (4:6, 3:6) |
10.04.2022 | Sarasota | Felix Corwin | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:1, 6:2) |
29.03.2022 | St. Brieuc | Henri Squire | indoor hard | First round | L 1:2 (6:4, 6:7, 3:6) |
21.03.2022 | Lille | Laurent Lokoli | indoor hard | Qialification final | L 1:2 (4:6, 6:3, 2:6) |
20.03.2022 | Lille | Lucas Catarina | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:5, 6:1) |
17.02.2022 | Forli 4 | Evan Furness | indoor hard | Second round | L 0:1 (1:6, 3:4) Retired |
16.02.2022 | Forli 4 | Gian Marco Moroni | indoor hard | First round | W 2:1 (7:6, 2:6, 7:6) |
31.01.2022 | Cleveland | Cedrik-Marcel Stebe | indoor hard | First round | L 1:2 (6:4, 4:6, 2:6) |
28.01.2022 | Columbus Indoor Hard | Jurij Rodionov | indoor hard | Quarter-finals | L 1:1 (7:6, 5:7, 3:4) Retired |
27.01.2022 | Columbus Indoor Hard | Bjorn Fratangelo | indoor hard | Second round | W 2:0 (6:1, 6:4) |
25.01.2022 | Columbus Indoor Hard | Michael Mmoh | indoor hard | First round | W 2:0 (6:4, 7:6) |
10.01.2022 | Australian Open | Filip Horansky | hard | Qualifications - 1st round | L 0:0 (1:0) Retired |
Roberto Cid Subervi - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
01.04.2024 | Mexico City | Benjamin Lock | clay | Qialification final | L 0:2 (1:6, 6:7) |
31.03.2024 | Mexico City | Juan Pablo Paz | clay | Qualifications - 1st round | W 2:1 (4:6, 6:2, 6:3) |
29.03.2024 | San Luis Potosi | Giovanni Mpetshi Perricard | clay | Second round | L 0:2 (4:6, 4:6) |
27.03.2024 | San Luis Potosi | Rodrigo Pacheco Mendez | clay | First round | W 2:1 (4:6, 6:3, 6:2) |
25.03.2024 | San Luis Potosi | Stefan Kozlov | clay | Qialification final | W 2:0 (6:2, 6:3) |
24.03.2024 | San Luis Potosi | Keegan Smith | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:2) |
21.03.2024 | Merida | Murkel Alejandro Dellien Velasco | clay | Quarter-finals | L 0:2 (2:6, 2:6) |
20.03.2024 | Merida | David Pichler | clay | Second round | W 2:1 (6:2, 4:6, 6:4) |
18.03.2024 | Merida | Aidan Mayo | clay | First round | W 2:1 (6:2, 3:6, 6:1) |
30.01.2024 | Cleveland | Murphy Cassone | indoor hard | First round | L 0:2 (1:6, 6:7) |
20.08.2023 | Lima | Juan Sebastian Gomez | clay | Qualifications - 1st round | L 1:1 (3:6, 6:4, 4:1) Retired |
18.06.2023 | Cali | Juan Ignacio Londero | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (3:6, 1:6) |
14.12.2021 | Rio De Janeiro | Bogdan Bobrov | clay | First round | L 0:1 (3:6, 0:1) Retired |
07.12.2021 | Florianopolis | Orlando Luz | clay | First round | L 1:2 (4:6, 7:6, 3:6) |
29.11.2021 | Sao Paulo | Juan Pablo Ficovich | clay | First round | L 1:2 (7:5, 4:6, 0:6) |
15.11.2021 | Campinas | Tomas Martin Etcheverry | clay | First round | L 0:2 (2:6, 0:6) |
08.11.2021 | Montevideo | Luciano Darderi | clay | Qialification final | L 0:2 (3:6, 1:6) |
07.11.2021 | Montevideo | Mariano Navone | clay | Qualifications - 1st round | W 2:1 (4:6, 6:3, 7:6) |
02.11.2021 | Guayaquil | Goncalo Oliveira | clay | First round | L 0:2 (3:6, 6:7) |
04.10.2021 | Santiago 2 | Facundo Mena | clay | First round | L 1:2 (4:6, 7:6, 5:7) |