Andrea Arnaboldi - Duje Ajdukovic
home
away
-
-
Maia 2020 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Andrea Arnaboldi | 0:2 | Duje Ajdukovic |
Italy | Country | Croatia |
855 | Ranking | 120 |
158 (pts 166, tourn. 21) | Ranking by surface | 165 (pts 157, tourn. 22) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
09.05.2023 | Francavilla | Duje Ajdukovic - Andrea Arnaboldi | clay | 2:0 (6:2, 6:2) |
04.12.2020 | Maia | Andrea Arnaboldi - Duje Ajdukovic | clay | 0:2 (3:6, 0:6) |
Andrea Arnaboldi - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
28.08.2023 | Como | Mathias Bourgue | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (6:7, 3:6) |
07.08.2023 | Cordenons | Federico Agustin Gomez | clay | Qialification final | L 0:2 (4:6, 5:7) |
07.08.2023 | Cordenons | Samuel Vincent Ruggeri | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 6:4) |
30.07.2023 | San Marino | Carlos Taberner | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (4:6, 4:6) |
03.07.2023 | Milan | Federico Iannaccone | clay | Qialification final | L 0:2 (3:6, 1:6) |
02.07.2023 | Milan | Kyrian Jacquet | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:4) |
19.06.2023 | Montechiarugolo | Dmitry Popko | clay | Qialification final | L 0:2 (3:6, 5:7) |
18.06.2023 | Montechiarugolo | Sebastian Fanselow | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
13.06.2023 | Perugia | Jaume Antoni Munar Clar | clay | First round | L 0:2 (0:6, 4:6) |
12.06.2023 | Perugia | Stefano Travaglia | clay | Qialification final | W 2:1 (6:4, 1:6, 6:2) |
11.06.2023 | Perugia | Alex Marti Pujolras | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 7:6) |
05.06.2023 | Heilbronn | Jerome Kym | clay | Qialification final | L 0:2 (6:7, 5:7) |
04.06.2023 | Heilbronn | Louis Wessels | clay | Qualifications - 1st round | W 2:1 (6:3, 4:6, 7:6) |
28.05.2023 | Vicenza | Vitaliy Sachko | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (4:6, 2:6) |
14.05.2023 | Tunis | Shintaro Mochizuki | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (2:6, 4:6) |
09.05.2023 | Francavilla | Duje Ajdukovic | clay | First round | L 0:2 (2:6, 2:6) |
08.05.2023 | Francavilla | Alex Barrena | clay | Qialification final | W 2:0 (6:0, 6:0) |
07.05.2023 | Francavilla | Francesco Forti | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 7:6) |
24.04.2023 | Savannah | Evan Zhu | clay | First round | L 1:2 (4:6, 6:4, 1:6) |
18.04.2023 | Tallahassee | Zizou Bergs | clay | First round | L 0:2 (4:6, 3:6) |
Duje Ajdukovic - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
18.03.2024 | Miami | Andrea Vavassori | hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:4, 6:7, 6:7) |
04.03.2024 | Indial Wells | Zachary Svajda | hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:2, 2:6, 0:6) |
24.02.2024 | Pune | Adam Walton | hard | Semi-finals | L 0:2 (5:7, 6:7) |
23.02.2024 | Pune | Alexey Zakharov | hard | Quarter-finals | W 2:0 (6:4, 6:3) |
22.02.2024 | Pune | Tristan Boyer | hard | Second round | W 2:0 (6:1, 6:2) |
20.02.2024 | Pune | Sebastian Fanselow | hard | First round | W 2:1 (5:7, 7:6, 6:3) |
12.02.2024 | Bengalaru | Moez Echargui | hard | First round | L 0:2 (2:6, 4:6) |
04.02.2024 | Davis Сup World Group | Zizou Bergs | indoor hard | First round | L 0:2 (1:6, 5:7) |
03.02.2024 | Davis Сup World Group | Joris De Loore | indoor hard | First round | W 2:0 (6:1, 6:4) |
28.01.2024 | Quimper | Pierre-Hugues Herbert | indoor hard | Final | L 0:2 (3:6, 2:6) |
27.01.2024 | Quimper | Harold Mayot | indoor hard | Semi-finals | W 2:0 (7:6, 6:3) |
26.01.2024 | Quimper | Maxime Cressy | indoor hard | Quarter-finals | W 2:1 (6:4, 3:6, 7:5) |
25.01.2024 | Quimper | Aziz Dougaz | indoor hard | Second round | W 2:0 (7:6, 6:2) |
24.01.2024 | Quimper | Calvin Hemery | indoor hard | First round | W 2:0 (6:4, 7:6) |
19.01.2024 | Nonthaburi 3 | Matteo Gigante | hard | Quarter-finals | L 1:2 (6:3, 3:6, 2:6) |
16.01.2024 | Nonthaburi 3 | Stefano Travaglia | hard | First round | W 2:1 (7:5, 4:6, 6:4) |
11.01.2024 | Australian Open | Dino Prizmic | hard | Qualifications - 2nd round | L 0:2 (5:7, 0:6) |
09.01.2024 | Australian Open | Ugo Blanchet | hard | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:4, 6:2) |
01.01.2024 | Canberra | Michael Mmoh | hard | First round | L 0:2 (2:6, 4:6) |
19.11.2023 | Kobe | Sho Shimabukuro | hard | Final | W 2:0 (6:4, 6:2) |