Enzo Couacaud - Adolfo Daniel Vallejo
home
away
-
-
San Leopoldo 2024 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Enzo Couacaud | 0:1 | Adolfo Daniel Vallejo |
France | Country | Paraguay |
213 | Ranking | 299 |
394 (pts 44, tourn. 11) | Ranking by surface | (pts , tourn. ) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
31.03.2024 | San Leopoldo | Enzo Couacaud - Adolfo Daniel Vallejo | clay | 0:2 (3:6, 2:6) |
Enzo Couacaud - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
09.05.2024 | Prague II | Alex Molcan | clay | Second round | L 0:2 (6:7, 4:6) |
08.05.2024 | Prague II | Jakub Paul | clay | First round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
25.04.2024 | Ostrava | Manuel Guinard | clay | Second round | L 0:1 (-:-, 6:7) Retired |
23.04.2024 | Ostrava | Jiri Vesely | clay | First round | W 2:0 (6:2, 6:3) |
07.04.2024 | Florianopolis | Joao Lucas Reis Da Silva | clay | Final | W 2:1 (3:6, 6:4, 7:6) |
06.04.2024 | Florianopolis | Gianluca Mager | clay | Semi-finals | W 2:0 (6:2, 6:4) |
05.04.2024 | Florianopolis | Roman Andres Burruchaga | clay | Quarter-finals | W 2:0 (6:2, 6:1) |
04.04.2024 | Florianopolis | Lorenzo Joaquin Rodriguez | clay | Second round | W 2:0 (7:5, 6:3) |
31.03.2024 | San Leopoldo | Adolfo Daniel Vallejo | clay | Final | L 0:2 (3:6, 2:6) |
30.03.2024 | San Leopoldo | Juan Pablo Varillas | clay | Semi-finals | W 2:1 (2:6, 6:4, 7:6) |
29.03.2024 | San Leopoldo | Camilo Ugo Carabelli | clay | Quarter-finals | W 2:1 (6:2, 1:6, 6:2) |
28.03.2024 | San Leopoldo | Andrea Collarini | clay | Second round | W 2:1 (6:1, 3:6, 6:4) |
26.03.2024 | San Leopoldo | Emilio Gomez | clay | First round | W 2:0 (6:4, 7:6) |
19.03.2024 | Asuncion | Lorenzo Joaquin Rodriguez | clay | First round | L 1:2 (5:7, 6:4, 3:6) |
27.02.2024 | New Delhi | Benjamin Bonzi | hard | First round | L 1:2 (7:6, 2:6, 1:6) |
23.02.2024 | Pune | Valentin Vacherot | hard | Quarter-finals | L 0:2 (6:7, 4:6) |
21.02.2024 | Pune | Dalibor Svrcina | hard | Second round | W 1:1 (6:4, 5:7, 4:1) Retired |
20.02.2024 | Pune | Bernard Tomic | hard | First round | W 2:0 (6:4, 6:2) |
10.01.2024 | Australian Open | Kyrian Jacquet | hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (3:6, 6:2, 2:6) |
06.01.2024 | Noumea | Arthur Cazaux | hard | Final | L 0:2 (1:6, 1:6) |
Adolfo Daniel Vallejo - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
09.05.2024 | Santos | Gonzalo Bueno | clay | Second round | W 0:0 (-:-) Retired |
07.05.2024 | Santos | Karue Sell | clay | First round | W 2:0 (6:2, 6:2) |
01.05.2024 | Porto Alegre | Ergi Kirkin | clay | First round | L 0:2 (1:6, 6:7) |
17.04.2024 | Acapulco | Alexis Galarneau | clay | Second round | L 0:2 (6:7, 1:6) |
16.04.2024 | Acapulco | Ernesto Escobedo | clay | First round | W 2:0 (6:4, 6:0) |
02.04.2024 | Florianopolis | Roman Andres Burruchaga | clay | First round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
31.03.2024 | San Leopoldo | Enzo Couacaud | clay | Final | W 2:0 (6:3, 6:2) |
30.03.2024 | San Leopoldo | Felipe Meligeni Alves | clay | Semi-finals | W 2:1 (6:4, 3:6, 6:0) |
29.03.2024 | San Leopoldo | Orlando Luz | clay | Quarter-finals | W 2:0 (6:3, 6:1) |
28.03.2024 | San Leopoldo | Genaro Alberto Olivieri | clay | Second round | W 2:0 (6:1, 6:4) |
25.03.2024 | San Leopoldo | Liam Draxl | clay | First round | W 2:1 (6:2, 5:7, 7:5) |
20.03.2024 | Asuncion | Roman Andres Burruchaga | clay | Second round | L 1:2 (4:6, 7:6, 2:6) |
19.03.2024 | Asuncion | Renzo Olivo | clay | First round | W 1:1 (3:6, 6:3, 5:4) Retired |
04.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Camilo Ugo Carabelli | clay | First round | L 1:1 (7:6, 5:7, 4:0) Retired |
08.01.2024 | Buenos Aires | Gonzalo Villanueva | clay | Qialification final | L 0:2 (2:6, 4:6) |
07.01.2024 | Buenos Aires | Federico Agustin Gomez | clay | Qualifications - 1st round | W 2:1 (6:7, 6:1, 6:1) |
19.11.2023 | Brasilia | Fernando Romboli | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:3, 3:6, 6:7) |
12.11.2023 | Montevideo | Alvaro Guillen Meza | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:3, 4:6, 6:7) |
07.11.2023 | Lima Dove | Alejandro Tabilo | clay | First round | L 0:2 (4:6, 1:6) |
17.10.2023 | Corrientes | Vit Kopriva | clay | First round | L 1:2 (0:6, 6:0, 3:6) |