Adolfo Daniel Vallejo - Orlando Luz
home
away
-
-
San Leopoldo 2024 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Adolfo Daniel Vallejo | 1:0 | Orlando Luz |
Paraguay | Country | Brazil |
299 | Ranking | 359 |
(pts , tourn. ) | Ranking by surface | 192 (pts 126, tourn. 21) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
29.03.2024 | San Leopoldo | Adolfo Daniel Vallejo - Orlando Luz | clay | 2:0 (6:3, 6:1) |
Adolfo Daniel Vallejo - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
09.05.2024 | Santos | Gonzalo Bueno | clay | Second round | W 0:0 (-:-) Retired |
07.05.2024 | Santos | Karue Sell | clay | First round | W 2:0 (6:2, 6:2) |
01.05.2024 | Porto Alegre | Ergi Kirkin | clay | First round | L 0:2 (1:6, 6:7) |
17.04.2024 | Acapulco | Alexis Galarneau | clay | Second round | L 0:2 (6:7, 1:6) |
16.04.2024 | Acapulco | Ernesto Escobedo | clay | First round | W 2:0 (6:4, 6:0) |
02.04.2024 | Florianopolis | Roman Andres Burruchaga | clay | First round | L 0:2 (3:6, 4:6) |
31.03.2024 | San Leopoldo | Enzo Couacaud | clay | Final | W 2:0 (6:3, 6:2) |
30.03.2024 | San Leopoldo | Felipe Meligeni Alves | clay | Semi-finals | W 2:1 (6:4, 3:6, 6:0) |
29.03.2024 | San Leopoldo | Orlando Luz | clay | Quarter-finals | W 2:0 (6:3, 6:1) |
28.03.2024 | San Leopoldo | Genaro Alberto Olivieri | clay | Second round | W 2:0 (6:1, 6:4) |
25.03.2024 | San Leopoldo | Liam Draxl | clay | First round | W 2:1 (6:2, 5:7, 7:5) |
20.03.2024 | Asuncion | Roman Andres Burruchaga | clay | Second round | L 1:2 (4:6, 7:6, 2:6) |
19.03.2024 | Asuncion | Renzo Olivo | clay | First round | W 1:1 (3:6, 6:3, 5:4) Retired |
04.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Camilo Ugo Carabelli | clay | First round | L 1:1 (7:6, 5:7, 4:0) Retired |
08.01.2024 | Buenos Aires | Gonzalo Villanueva | clay | Qialification final | L 0:2 (2:6, 4:6) |
07.01.2024 | Buenos Aires | Federico Agustin Gomez | clay | Qualifications - 1st round | W 2:1 (6:7, 6:1, 6:1) |
19.11.2023 | Brasilia | Fernando Romboli | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:3, 3:6, 6:7) |
12.11.2023 | Montevideo | Alvaro Guillen Meza | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:3, 4:6, 6:7) |
07.11.2023 | Lima Dove | Alejandro Tabilo | clay | First round | L 0:2 (4:6, 1:6) |
17.10.2023 | Corrientes | Vit Kopriva | clay | First round | L 1:2 (0:6, 6:0, 3:6) |
Orlando Luz - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
06.05.2024 | Mauthausen | Mats Rosenkranz | clay | Qialification final | L 0:2 (6:7, 5:7) |
05.05.2024 | Mauthausen | Peter Heller | clay | Qualifications - 1st round | W 2:1 (4:6, 7:5, 6:3) |
29.04.2024 | Cagliari | Gabriel Diallo | clay | Qualifications - 1st round | L 0:2 (6:7, 6:7) |
22.04.2024 | Ostrava | Norbert Gombos | clay | Qialification final | L 1:2 (6:4, 4:6, 6:7) |
14.04.2024 | Oeiras 3 | Valentin Royer | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (6:7, 6:3, 3:6) |
05.04.2024 | Florianopolis | Camilo Ugo Carabelli | clay | Quarter-finals | L 1:2 (6:1, 5:7, 4:6) |
03.04.2024 | Florianopolis | Thiago Moura Monteiro | clay | Second round | W 2:0 (6:3, 7:6) |
02.04.2024 | Florianopolis | Carlos Sanchez Jover | clay | First round | W 2:0 (7:5, 6:1) |
29.03.2024 | San Leopoldo | Adolfo Daniel Vallejo | clay | Quarter-finals | L 0:2 (3:6, 1:6) |
28.03.2024 | San Leopoldo | Pedro Sakamoto | clay | Second round | W 2:1 (6:4, 4:6, 6:4) |
26.03.2024 | San Leopoldo | Thiago Moura Monteiro | clay | First round | W 2:1 (4:6, 6:3, 7:5) |
22.03.2024 | Asuncion | Joao Fonseca | clay | Quarter-finals | L 1:2 (6:3, 6:7, 2:6) |
20.03.2024 | Asuncion | Matheus Pucinelli De Almeida | clay | Second round | W 2:0 (7:5, 6:1) |
19.03.2024 | Asuncion | Liam Draxl | clay | First round | W 2:1 (6:7, 7:5, 6:4) |
13.03.2024 | Santiago | Juan Pablo Varillas | clay | Second round | L 1:2 (3:6, 6:2, 6:7) |
12.03.2024 | Santiago | Renzo Olivo | clay | First round | W 2:0 (6:3, 2:1) |
30.01.2024 | Piracicaba | Felix Gill | clay | First round | L 0:2 (6:7, 6:7) |
22.01.2024 | Punta Del Este | Nikolas Sanchez-Izquierdo | clay | Qialification final | L 1:2 (6:4, 1:6, 4:6) |
21.01.2024 | Punta Del Este | Alexander Weis | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (7:5, 6:4) |
16.01.2024 | Tigre 1 | Nikolas Sanchez-Izquierdo | clay | First round | L 1:2 (3:6, 6:2, 1:6) |