Matheus Pucinelli De Almeida - Pedro Sakamoto
home
away
-
-
Santa Cruz de la Sierra 2024 (clay)
Head to heads | ||
---|---|---|
Matheus Pucinelli De Almeida | 0:2 | Pedro Sakamoto |
Italy | Country | Brazil |
336 | Ranking | 300 |
99 (pts 242, tourn. 30) | Ranking by surface | 367 (pts 49, tourn. 14) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
06.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Matheus Pucinelli De Almeida - Pedro Sakamoto | clay | 1:2 (7:5, 0:6, 4:6) |
12.11.2023 | Montevideo | Pedro Sakamoto - Matheus Pucinelli De Almeida | clay | 2:1 (6:2, 2:6, 6:2) |
Matheus Pucinelli De Almeida - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
03.04.2024 | Florianopolis | Gianluca Mager | clay | Second round | L 1:1 (4:6, 5:1) Retired |
02.04.2024 | Florianopolis | Liam Draxl | clay | First round | W 2:0 (6:4, 6:1) |
30.03.2024 | San Leopoldo | Felipe Meligeni Alves | clay | Quarter-finals | L 1:2 (6:3, 5:7, 6:7) |
26.03.2024 | San Leopoldo | Geoffrey Blancaneaux | clay | First round | W 2:0 (6:3, 6:2) |
20.03.2024 | Asuncion | Orlando Luz | clay | Second round | L 0:2 (5:7, 1:6) |
19.03.2024 | Asuncion | Geoffrey Blancaneaux | clay | First round | W 2:1 (3:6, 6:3, 6:4) |
12.03.2024 | Santiago | Valerio Aboian | clay | First round | L 0:2 (4:6, 4:6) |
06.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Pedro Sakamoto | clay | Second round | L 1:2 (7:5, 0:6, 4:6) |
04.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Andrea Collarini | clay | First round | W 2:0 (6:1, 6:1) |
18.02.2024 | Rio de Janeiro | Corentin Moutet | clay | Qialification final | L 0:2 (4:6, 3:6) |
17.02.2024 | Rio de Janeiro | Pedro Martinez Portero | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 6:4) |
03.02.2024 | Piracicaba | Federico Coria | clay | Semi-finals | L 0:2 (5:7, 6:7) |
02.02.2024 | Piracicaba | Alexander Weis | clay | Quarter-finals | W 2:0 (7:6, 7:6) |
01.02.2024 | Piracicaba | Edoardo Lavagno | clay | Second round | W 2:0 (6:1, 6:3) |
30.01.2024 | Piracicaba | Damien Wenger | clay | First round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
29.11.2023 | Temuco | Santiago Rodriguez Taverna | clay | Second round | L 1:2 (6:3, 6:7, 1:6) |
27.11.2023 | Temuco | Bruno Kuzuhara | clay | First round | W 2:1 (3:6, 6:3, 6:3) |
20.11.2023 | Brasilia | Nicolas Moreno De Alboran | clay | First round | L 0:2 (3:6, 3:6) |
12.11.2023 | Montevideo | Pedro Sakamoto | clay | Qualifications - 1st round | L 1:2 (2:6, 6:2, 2:6) |
07.11.2023 | Lima Dove | Roman Andres Burruchaga | clay | First round | L 0:2 (1:6, 2:6) |
Pedro Sakamoto - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
08.05.2024 | Santos | Gonzalo Villanueva | clay | Second round | L 1:2 (6:3, 2:6, 3:6) |
30.04.2024 | Porto Alegre | Guido Ivan Justo | clay | First round | L 1:2 (2:6, 6:2, 3:6) |
01.04.2024 | Florianopolis | Joao Lucas Reis Da Silva | clay | First round | L 0:2 (5:7, 5:7) |
28.03.2024 | San Leopoldo | Orlando Luz | clay | Second round | L 1:2 (4:6, 6:4, 4:6) |
26.03.2024 | San Leopoldo | Bruno Kuzuhara | clay | First round | W 2:0 (6:2, 6:0) |
21.03.2024 | Asuncion | Gustavo Heide | clay | Second round | L 0:2 (1:6, 3:6) |
19.03.2024 | Asuncion | Carlos Sanchez Jover | clay | First round | W 2:0 (6:3, 6:4) |
09.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Thiago Moura Monteiro | clay | Quarter-finals | L 0:2 (1:6, 4:6) |
06.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Matheus Pucinelli De Almeida | clay | Second round | W 2:1 (5:7, 6:0, 6:4) |
05.03.2024 | Santa Cruz de la Sierra | Marco Cecchinato | clay | First round | W 2:0 (6:4, 6:4) |
30.01.2024 | Piracicaba | Gerard Campana Lee | clay | First round | L 0:2 (5:7, 1:6) |
22.01.2024 | Punta Del Este | Felix Gill | clay | Qialification final | L 0:2 (4:6, 2:6) |
21.01.2024 | Punta Del Este | Ignacio Carou | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 6:1) |
15.01.2024 | Tigre 1 | Felix Gill | clay | Qialification final | L 0:2 (3:6, 3:6) |
14.01.2024 | Tigre 1 | Leo Borg | clay | Qualifications - 1st round | W 2:0 (6:3, 6:4) |
11.01.2024 | Buenos Aires | Joao Lucas Reis Da Silva | clay | Second round | L 0:2 (5:7, 0:6) |
09.01.2024 | Buenos Aires | Carlos Taberner | clay | First round | W 2:0 (6:4, 7:6) |
01.12.2023 | Temuco | Gilbert Klier Junior | clay | Quarter-finals | L 0:2 (0:6, 3:6) |
29.11.2023 | Temuco | Joao Lucas Reis Da Silva | clay | Second round | W 2:1 (6:4, 4:6, 6:2) |
28.11.2023 | Temuco | Juan Pablo Ficovich | clay | First round | W 2:1 (5:7, 7:6, 6:4) |