Enzo Couacaud - Dalibor Svrcina
home
away
-
-
Pune 2024 (hard)
Head to heads | ||
---|---|---|
Enzo Couacaud | 1:0 | Dalibor Svrcina |
France | Country | Czech Republic |
213 | Ranking | 193 |
76 (pts 262, tourn. 14) | Ranking by surface | 297 (pts 53, tourn. 9) |
Date | Tournament | Match | Surface | Score |
21.02.2024 | Pune | Enzo Couacaud - Dalibor Svrcina | hard | 1:1 (6:4, 5:7, 4:1) Retired |
Enzo Couacaud - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
09.05.2024 | Prague II | Alex Molcan | clay | Second round | L 0:2 (6:7, 4:6) |
08.05.2024 | Prague II | Jakub Paul | clay | First round | W 2:0 (6:2, 6:4) |
25.04.2024 | Ostrava | Manuel Guinard | clay | Second round | L 0:1 (-:-, 6:7) Retired |
23.04.2024 | Ostrava | Jiri Vesely | clay | First round | W 2:0 (6:2, 6:3) |
07.04.2024 | Florianopolis | Joao Lucas Reis Da Silva | clay | Final | W 2:1 (3:6, 6:4, 7:6) |
06.04.2024 | Florianopolis | Gianluca Mager | clay | Semi-finals | W 2:0 (6:2, 6:4) |
05.04.2024 | Florianopolis | Roman Andres Burruchaga | clay | Quarter-finals | W 2:0 (6:2, 6:1) |
04.04.2024 | Florianopolis | Lorenzo Joaquin Rodriguez | clay | Second round | W 2:0 (7:5, 6:3) |
31.03.2024 | San Leopoldo | Adolfo Daniel Vallejo | clay | Final | L 0:2 (3:6, 2:6) |
30.03.2024 | San Leopoldo | Juan Pablo Varillas | clay | Semi-finals | W 2:1 (2:6, 6:4, 7:6) |
29.03.2024 | San Leopoldo | Camilo Ugo Carabelli | clay | Quarter-finals | W 2:1 (6:2, 1:6, 6:2) |
28.03.2024 | San Leopoldo | Andrea Collarini | clay | Second round | W 2:1 (6:1, 3:6, 6:4) |
26.03.2024 | San Leopoldo | Emilio Gomez | clay | First round | W 2:0 (6:4, 7:6) |
19.03.2024 | Asuncion | Lorenzo Joaquin Rodriguez | clay | First round | L 1:2 (5:7, 6:4, 3:6) |
27.02.2024 | New Delhi | Benjamin Bonzi | hard | First round | L 1:2 (7:6, 2:6, 1:6) |
23.02.2024 | Pune | Valentin Vacherot | hard | Quarter-finals | L 0:2 (6:7, 4:6) |
21.02.2024 | Pune | Dalibor Svrcina | hard | Second round | W 1:1 (6:4, 5:7, 4:1) Retired |
20.02.2024 | Pune | Bernard Tomic | hard | First round | W 2:0 (6:4, 6:2) |
10.01.2024 | Australian Open | Kyrian Jacquet | hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (3:6, 6:2, 2:6) |
06.01.2024 | Noumea | Arthur Cazaux | hard | Final | L 0:2 (1:6, 1:6) |
Dalibor Svrcina - last games | |||||
---|---|---|---|---|---|
Surface: | |||||
Date | Tournament | Opponent | Surface | Round | Score |
06.05.2024 | Prague II | Oriol Roca Batalla | clay | First round | L 0:2 (3:6, 3:6) |
01.03.2024 | New Delhi | Tristan Boyer | hard | Quarter-finals | L 0:2 (6:7, 6:7) |
29.02.2024 | New Delhi | Samuel Vincent Ruggeri | hard | Second round | W 2:0 (7:5, 6:2) |
27.02.2024 | New Delhi | Bernard Tomic | hard | First round | W 2:0 (6:3, 6:4) |
21.02.2024 | Pune | Enzo Couacaud | hard | Second round | L 1:1 (6:4, 5:7, 4:1) Retired |
19.02.2024 | Pune | Philip Sekulic | hard | First round | W 2:0 (6:4, 6:3) |
13.02.2024 | Manama | Mikhail Kukushkin | hard | First round | L 0:2 (2:6, 2:6) |
10.02.2024 | Chennai | Sumit Nagal | hard | Semi-finals | L 0:2 (3:6, 4:6) |
09.02.2024 | Chennai | Mukund Sasikumar | hard | Quarter-finals | W 2:1 (6:7, 6:2, 6:4) |
08.02.2024 | Chennai | Evgeny Donskoy | hard | Second round | W 2:1 (6:2, 0:6, 6:2) |
06.02.2024 | Chennai | Bogdan Bobrov | hard | First round | W 2:1 (6:3, 2:6, 6:2) |
31.01.2024 | Montpellier | Alexander Shevchenko | indoor hard | First round | L 1:2 (4:6, 6:4, 4:6) |
29.01.2024 | Montpellier | Giulio Zeppieri | indoor hard | Qialification final | W 2:1 (3:6, 6:3, 7:5) |
28.01.2024 | Montpellier | Matteo Martineau | indoor hard | Qualifications - 1st round | W 2:1 (6:2, 3:6, 7:5) |
09.01.2024 | Australian Open | Omar Jasika | hard | Qualifications - 1st round | L 1:2 (3:6, 6:1, 2:6) |
31.10.2023 | Guayaquil | Luciano Darderi | clay | First round | L 0:2 (2:6, 3:6) |
28.10.2023 | Curitiba | Oliver Crawford | clay | Quarter-finals | L 1:2 (6:7, 6:2, 1:6) |
26.10.2023 | Curitiba | Thiago Agustin Tirante | clay | Second round | W 2:0 (6:4, 7:6) |
24.10.2023 | Curitiba | Carlos Taberner | clay | First round | W 2:1 (6:2, 2:6, 7:6) |
18.10.2023 | Corrientes | Facundo Bagnis | clay | Second round | L 0:2 (3:6, 4:6) |